Поліції Харківщини передали сучасні комплекси для ДНК-експертиз: як вони полегшать ідентифікацію ексгумованих

За інформацією: Суспільне Харків.

Передача комплексів для ДНК-експертиз поліції Харківщини. 19 грудня 2022 року. Фото: Ірина Гнатюк/Суспільне Харків

У Харківській області ексгумували понад 900 загиблих внаслідок війни від 7 вересня, близько 200 людей поки не ідентифікували. Поліція отримала сучасні комплекси для ДНК-експертиз, що має пришвидшити процеси упізнання.

Про це розказав начальник Слідчого управління поліції Харківщини Сергій Болвінов.

"Кількість ДНК-експертиз шалена. До війни ми не стикалися з такими викликами. Ми зараз призначаємо такі експертизи у західних областях, щоб пришвидшити процес. До цього часу близько місяця такі експертизи тривали, але враховуючи ту кількість експертиз, які ми призначили, час збільшився. По кожному ексгумованому, а в Ізюмі 451 експертиза була така призначена, відбирали зразки", — розказав Болвінов.

Передача комплексів для ДНК-експертиз поліції Харківщини. 19 грудня 2022 року. Фото: Ірина Гнатюк/Суспільне Харків

Поліція Харківщини 19 грудня отримала три комплекси, які допоможуть пришвидшити проведення ДНК-експертиз. Четвертий слідчі отримають найближчими днями, сказав Болвінов.

"Ця техніка найкраща у світі, ця лабораторія пересувна, яка дозволяє проводити швидкі тести ДНК. Нам надали їх чотири. Одна тестується. Нам надали 300 чіпів, які дозволяють робити такий аналіз. Сума допомоги — 1,7 млн доларів. Це гуманітарна допомога", — сказав начальник Слідчого управління поліції Харківщини.

"До того, як ці комплекси прибули, в усій Україні в усіх правоохоронних органів був лише один такий комплекс", — каже начальник поліції Харківщини Володимир Тимошко.

Передача комплексів для ДНК-експертиз поліції Харківщини. Сергій Болвінов та Володимир Тимошко. 19 грудня 2022 року. Фото: Ірина Гнатюк/Суспільне Харків

Криміналісти та слідчі вже пройшли навчання: "Типів чипів два: один дозволяє відбирати ДНК від трупів, інший — від живих. Ця машина дозволяє в автоматичному режимі порівнювати. Ми зацифруємо ДНК і матимемо їх на флешці. По трупу експертиза ДНК триває 92 хвилини, зразки від живої людини аналізує 100 хвилин".

Новости Харькова