За інформацією: Суспільне Харків.

Собака, якого вилучили у жительки Харкова. КП «Центр поводження з тваринами»/Facebook Аудіоверсія Аудіоверсія матеріалу x1 0:00 / 0:00

Згенеровано з допомогою ШІ x1 0:00 / 0:00
У жительки будинку №57 по Григорівському шосе у Харкові вилучили собак, які, за словами сусідів, проживали в захаращеній квартирі. За їхніми свідченнями, одну з собак харківка використовувала для жебракування поблизу станції метро "Холодна гора". Правоохоронці зареєстрували повідомлення про неналежне утримання тварин в Єдиному обліку заяв та проводять перевірку.
"Зовнішній вигляд свідчить про тривале знущання"
До поліції із заявою про неналежне утримання тварин звернулися мешканці будинку, повідомили 26 червня у "Центрі поводження з тваринами". Сусіди розказали, що в квартирі на першому поверсі, яка захаращена сміттям та мотлохом, проживають собаки.
"Мешканці розповідають, що тварини постійно виють, а їхній зовнішній вигляд свідчить про тривале знущання — собаки виснажені, облізлі та перебувають у занедбаному стані. Також з’ясувалося, що власниця квартири використовує одну собаку для постійного жебракування поблизу станції метро «Холодна гора», тоді як інші тварини залишаються замкненими в квартирі", — йдеться у повідомленні комунального підприємства.

Квартира жительки Харкова, у якої вилучили собак. КП «Центр поводження з тваринами»/Facebook

Собака, якого вилучили у жительки Харкова. КП «Центр поводження з тваринами»/Facebook
Сусіди цього будинку роками борються з тарганами, клопами, щурами та блохами, які поширюються з цієї квартири. Вони мали змогу зафіксувати стан помешкання, коли власниця виходила з квартири — воно було повністю завалене сміттям, аж до стелі. Неодноразово мешканці будинку повідомляли про стійкий трупний запах, який виходить з квартири протягом тривалого часу, а також у тамбурі неодноразово виявляли мертвих тварин.
У "Центрі поводження з тваринами" додали, що у 2021 році суд вже ухвалював рішення про вилучення собак з цієї квартири, але рішення не виконали, й собаки залишалися жити у власниці.
У якому стані тварини, яких вилучили з квартири по Григорівському шосе у Харкові
Після того, як собак вилучили у жительки Харкова, їх оглянули ветеринари "Центру поводження з тваринами".
"У всіх тварин виявлено блошиний дерматит із численними гнійними ранами на тілі. У собак зафіксовано довгі кігті, які створювали сильний біль під час опори на лапи, кон’юнктивіт, у частини тварин — у хронічній формі з ураженням слизової. За результатами аналізів крові у собак виявлено знижений гемоглобін, що свідчить про загальне виснаження організму, а також порушення роботи внутрішніх органів", — йдеться у повідомленні комунального підприємства.

Собака, який проживав в квартирі по Григорівському шосе, Харків. КП «Центр поводження з тваринами»/Facebook

Пес, якого вилучили з квартири по Григорівському шосе у Харкові. КП «Центр поводження з тваринами»/Facebook
Також у тварин виявлено проблеми із зубами через неналежне харчування. В однієї собаки відсутня передня кінцівка з ознаками давнього травматичного пошкодження (схоже на те, що інші собаки відгризли їй лапу).
Тварини наразі перебувають під наглядом ветеринарів, проходять лікування та реабілітацію, додали в центрі. Після завершення лікування їх мають передати громадській організації "Animals 911".

Собака, якого вилучили у жительки Харкова, в «Центрі поводження з тваринами». КП «Центр поводження з тваринами»/Facebook

Ветеринар тримає собаку, якого вилучили у жительки Харкова. КП «Центр поводження з тваринами»/Facebook
Як у поліції коментують вилучення тварин
Правоохоронці проводять перевірку та встановлюють обставини після звернення жителів Новобаварського району про неналежне утримання тварин їхньою сусідкою, повідомили 23 червня у пресслужбі поліції Харківщини.
Повідомлення про це було зареєстровано в Єдиному обліку заяв.
