Виловив червонокнижні види під час нересту на майже 350 тис. грн: жителю Харківщини оголосили підозру

За інформацією: Суспільне Харків.

Риба, яку виловив сітками житель Берестинського району Харківщини. Харківська облпрокуратура Аудіоверсія Аудіоверсія матеріалу x1 0:00 / 0:00

Згенеровано з допомогою ШІ x1 0:00 / 0:00

Правоохоронці викрили 56-річного жителя Берестинського району, який під час нересту організував незаконний вилов риби у ставку в селі Огіївці. За даними слідства, чоловік сітками виловив понад 200 рибин, серед яких були види, занесені до Червоної книги України.

Про це 26 червня повідомили в Харківській облпрокуратурі.

За її даними, правоохоронці помітили чоловіка з сітками, коли проїжджали біля водойми.

"За даними дізнання, у квітні 2026 року чоловік, заздалегідь підготувавши заборонені знаряддя лову — шість рибальських сіток, прибув на авто до ставка у сусідньому селі Огіївка. Він вийшов на воду на своєму надувному човні і встановив сітки, після чого повернувся на берег чекати улову. Того ж дня увечері браконьєр забрав знаряддя, незаконно виловивши понад 200 рибин, частина з яких занесена до Червоної книги України", — пишуть у прокуратурі.

Збитки громаді від вилову склали майже 350 тисяч гривень.

Чоловіку повідомили про підозру за фактом незаконного зайняття рибним промисломч. 1 ст. 249 КК України, що спричинило істотну шкоду. Йому загрожує штраф, пробаційний нагляд або обмеження волі до трьох років.

Новости Харькова