На відновлення комунікацій у Харківській області потрібно майже три мільярди гривень

Така сума необхідна, щоб відновити об'єкти тепло- і водопостачання.

Пошкоджені об’єкти відновлюють, однак на це потрібні великі гроші.

Через повномасштабну війну суттєво пошкоджені об’єкти тепло- та водопостачання, водовідведення, теплові, водопровідні та каналізаційні мережі. Частину з них уже відремонтували. Однак на подальше відновлення потрібно майже три мільярди гривень. Про це повідомив директор департаменту житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Харківської обласної військової адміністрації Сергій Магдисюк.

«На сьогоднішній час ми маємо, що у нас пошкоджено 245 об’єктів теплопостачання та 63 кілометри теплових мереж, 116 об’єктів водопостачання та 244 кілометри водопровідних мереж, 58 об’єктів водовідведення та 100 кілометрів каналізаційних мереж. На цей час вже відновлено роботу 150 об’єктів теплопостачання та відремонтовано майже 23 кілометри теплових мереж. Що стосується водопровідно-каналізаційного господарства, то 23 об’єкти та майже 9 кілометрів мереж відновлено.  Необхідна сума, за рахунками фахівців, коштів на відновлення складає близько 2,8 мільярда гривень», — сказав Магдисюк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харкові ремонтують пошкоджену ракетами ТЕЦ

На деокупованих територіях без води залишалися 125 населених пунктів. Наразі водопостачання відновлено у 103 населених пунктах (83%).

За час війни в області пошкоджені 484 об’єкти електропостачання  та 7400 кілометрів електричних мереж. На сьогодні без електропостачання залишаються 87 населених пунктів, в яких живуть близько 9500 людей.

У Харківській області розпочали підготовку до наступного опалювального сезону.

Як писав KharkovNEWS.info, у 2023 році департамент житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Харківської обласної військової адміністрації оголосив тендери щодо відновлення об’єктів енергетики на загальну суму більше ніж 70 мільйонів гривень. 

Джерело

Новости Харькова