Жителька Балаклії керувала вчителями в окупації і наказували вилучати українську літературу

45-річна жінка очолила окупаційний "відділ освіти".

Правоохоронці затримали жительку Балаклії, яка під час окупації добровільно погодилася стати начальницею «відділу освіти».

Слідчі встановили, що жінка  брала участь у нарадах керівників відділів окупаційної влади, видавала накази про прийняття працівників на роботу та укладала трудові договори з ними. Їй підпорядковувались вчителі Балаклійської та Савинської громад. «Начальниця» укладала трудові договори з директорами шкіл та відправляла освітян на курси в місто Курськ, щоб вони там пройшли перепідготовку за стандартами РФ.

«Псевдоосвітянка надавала вказівки підлеглим їй директорам навчальних закладів вилучити з бібліотек українську літературу та державну українську символіку. Від підлеглих вона вимагала комісійно складати та підписувати відповідні акти», — розповіли в пресслужбі обласної прокуратури.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки зрадників і колаборантів знайшли в Харківській області

Жінку звинувачують у колабораційній діяльності(ч. 5 ст. 111-1 КК України, ч. 3 ст. 111-1 КК України — пропаганда та зайняття посади в незаконному органі влади). Судитимуть псевдоосвітянку в Новомосковському суді Дніпропетровської області. 

Джерело

Новости Харькова