Майже 50 000 російських снарядів знешкодили на Харківщині

Харківщина залишається найзабрудненішим регіоном в Україні.

Щодня близько 100 людей залучають до розмінування деокупованої Харківщини.

Про це повідомив начальник ХОВА Олег Синєгубов. Харківська область визнана однією з найзасмічених вибухонебезпечними предметами. 
 
«Наразі наше основне завдання — розмінування підходів та під’їздів до об’єктів критичної інфраструктури задля їх подальшого відновлення. Це електромережі, об’єкти водо-, газо- та теплопостачання. Водночас розміновуємо основні шляхи та напрямки, аби люди могли безпечно пересуватися», — повідомив Синєгубов. 
 
Для повного очищення території регіону від вибухонебезпечних предметів можуть знадобитися десятиліття. Починаючи з вересня піротехніки на Харківщині обстежили 1725 гектарів території, 250 кілометрів автомобільних доріг, 611 кілометрів ліній електропередач, 156 кілометрів залізничних колій та 188 кілометрів газопроводів. Знешкоджено понад 46 тисяч вибухонебезпечних предметів.

Нагадаємо, щодня співробітники ДСНС знешкоджують від 50 до 200 вибухонебезпечних предметів.

Нагадаємо, на середину листопада сапери встигли розмінувати лише 20% території деокупованої Харківщини. Найчастіше на мінах підриваються жителі звільнених міст і сіл, а також професіонали — електрики, залізничники та дорожні працівники.

«Я відповідаю за Золочів, Дергачі, Чугуїв, Вовчанськ, Куп’янськ, і я вам скажу, що, на жаль, усі райони заміновані дуже сильно. Не можна сказати, що десь ситуація краща», — каже начальник частини гуманітарного розмінування ДСНС України Ігор Овчарук.

За його даними, робота дещо сповільнилася, бо частину піротехнічних розрахунків з Харківщини перевели у звільнену Херсонську область.

Джерело

Новости Харькова