За інформацією: Суспільне Харків.

Правоохоронці вручили підозру заступниці директора обласного центру зайнятості, Харків. Харківська обласна прокуратура
У Харкові чиновниця обласного центру зайнятості та підприємець отримали підозри — слідчі вважають, що заступниця директора погодила йому компенсацію за працевлаштування людей з інвалідністю. Правоохоронці встановили, що спеціальних умов для робітників підприємець не створював, внаслідок чого бюджет зазнав збитків на понад мільйон гривень.
Про це 24 червня повідомили у пресслужбі Харківської обласної прокуратури.
Компенсації за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю
За даними слідства, чиновниця очолювала робочу групу з питань надання роботодавцям компенсацій.
"Протягом квітня-червня 2025 року вона погодила виплату бюджетних коштів для директора підприємств, який фіктивно працевлаштовував до себе на дистанційну роботу людей з інвалідністю та подавав до центру зайнятості документи про нібито закупівлю дорогої комп’ютерної техніки для облаштування їхніх робочих місць", — йдеться у повідомленні.
Правоохоронці встановили, що підприємець не створював спеціальних умов для працівників і гаджети не закуповував.
У Харківській облпрокуратурі повідомили, що таким чином директор фірми "працевлаштував" дев'ять людей з інвалідністю, у поліції Харківщини зазначили, що таких працівників було 13.
Через відсутність належної перевірки з боку службовиці бюджету завдано збитків на понад один мільйон гривень.
Підприємцю повідомили про підозру у повторному шахрайствіч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України та привласненніч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм становищем, вчинених в умовах воєнного стану і у великих розмірах. Санкція статтей передбачає до восьми років позбавлення волі.

Правоохоронці у кабінеті підозрюваної заступниці директора Харківського обласного центру зайнятості. Поліція Харківщини
У квітні 2026 року правоохоронці направили до суду обвинувальний акт щодо 21-річної підприємиці з Харкова, яка, за даними слідства, також влаштовувала до себе на роботу людей з інвалідністю та отримала компенсацію за облаштування робочих місць від обласного центру зайнятості. Сума збитків, які були завдані державі, становить 850 тисяч гривень, повідомляли в облпрокуратурі.
За версією правоохоронців, йдеться не про поодинокі випадки, а про можливу масштабну схему незаконного отримання бюджетних коштів через створення фіктивних робочих місць для осіб з інвалідністю.
Ваучери для навчання водіїв
У ході слідства було встановлено, що у 2025 році 57-річна чиновниця також організувала видачу ваучерів для навчання водіїв категорії С в одній з автошкол у Куп'янському районі.
"Попри те, що заклад не мав ліцензії та вантажних автомобілів для надання освітніх послуг, службовиця не припинила з ним співпрацю. У подальшому вона безпідставно направила понад 2,1 млн грн із державного фонду соцстрахування на оплату 57 фіктивних договорів, достовірно знаючи, що освітні послуги цим громадянам не надавалися", — йдеться у повідомленні облпрокуратури.
У поліції Харківщини повідомили, що посадовиця підписала своїм електронним підписом та перерахувала кошти за 72 договорами про надання освітніх послуг.
Підозри чиновниці обласного центру зайнятості
Заступниці директора обласного центру зайнятості повідомили про підозри за фактами зловживанняч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України службовим становищем та службової недбалостіч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України, що спричинили тяжкі наслідки. Їй загрожує до шести років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади, а також штраф від 8500 до 17 000 гривень, повідомили у поліції регіону.
