Після примусової евакуації мати з маленьким сином повернулася у село на Харківщині

У село за три кілометри від кордону з РФ можна дістатися тільки човнами: міст зірвали окупанти.

Жінка із Вовчанської громади відмовилася жити у Харкові і поїхала назад у село на самому українсько-російському кордоні.

Жителі Харківщини, яких вивозять із небезпечних, обстрілюваних ворогом місць на Харківщині, подекуди повертаються додому, наражаючи на небезпеку себе і дітей. Так сталося у селі Стариця у Вовчанській громаді. Жінку із сином, якому ще немає двох років, на початку серпня вдалося евакуювати. Причому евакуація була небезпечною: до села є тільки один шлях, і він — через річку Сіверській Донець, адже у вересні 2022 року росіяни підірвали єдиний міст. Тому матір із дитиною човном вивозив екіпаж «Червоного Хреста» за підтримки Нацполіції. За тиждень матір повернулася до села, тим самим шляхом, через річку.

Голова сільради Наталя Морозова одразу дізналася, що мати з хлопчиком повернулася до цивільного чоловіка, який мешкає на вулиці Садовій. Говорить, ніякі вмовляння на жінку не діють. Її умовляють поїхати назад буквально усім селом.

«Вона не місцева. У мене в селі не було дітей. А коли почалася евакуація з Вовчанська, вона сюди переїхала з дитиною. Так, у нас і гуманітарна допомога є, вона її отримувала. Але у нас небезпечно. Як тільки вона повернулася, я зателефонувала у Вовчанськ і повідомила про це. Але їхати у безпечне місце вона відмовляється», — розповіла KharkovNEWS.info Наталя Морозова.

Кадри евакуації жінки з дитиною. Фото: скрин.

Сусіди просять жінку виїхати, адже вона наражає на небезпеку дитину. За словами місцевих, переселенка з Вовчанська знову при надії. А викликати швидку допомогу до села у разі необхідності дуже складно.

«Вона сказала, що начебто їй умов там погані свторили у Харкові, у гуртожутку поселили. А тут у неї які умови для маленької дитини?» — кричать старичани.

Скільки таких випадків повернення евакуйованих на небезпечні території Харківщини, достеменно невідомо. Наприкінці минулого тижня була оголошена обов`язкова евакуація із 53 сіл Куп`янського району Харківщини. Поки що вона не примусова, але мають виїхати усі сім`ї з дітьми (таких понад 500).

Нагадаємо, евакуація з Вовчанської громади була оголошена у середині липня. Йшлося про села, які знаходяться поруі із кордоном. Як повідомив KharkovNEWS.info начальник Вовчанської міської військової адміністрації, вивозили дітей із чотирьох старостинських округів: Стариця, Вовчанські хутори, Волохівка, Варварівка. Десь, як, наприклад, у прикордонній Стариці проживає одна дитина, але батьки до сих пір відмовляються виїжджати.

Джерело

Новости Харькова