Як отримати компенсацію за знищений приватний будинок на Харківщині

В Україні стартував новий тип компенсації.

Мешканці повністю зруйнованих приватних будинків зможуть отримати компенсацію на відбудову на власній земельній ділянці. 

Про старт нової Всеукраїнської програми повідомили в Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Відтепер українсці, зокрема мешканці Харківської області, зможуть не лише отримати кошти на придбання нового помешкання, а й повністю відбудуватися на власній землі. Земельна ділянка може знаходитися будь-де на території України, окрім тимчасово окупованих територій чи зони бойових дій. Це необовʼязково має бути та сама земля, де знаходився знищений будинок.

«Для нас важливо аби максимальна кількість українців могли повернутися додому. Тому ми продовжуємо працювати над розширенням можливостей отримання компенсацій», — зазначив Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

В Міністерстві опублікували покрокову інструкцію з подання заявки та отримання компенсації:

1. Подання заяви про виплату в «Дії». В застосунку «Дія» у розділі єВідновлення оберіть «Подати заяву про виплату», потім об’єкт нерухомості по якому ви хочете отримати виплату, тип компенсації – «Грошова виплата». Якщо зруйнований будинок має кількох співвласників вони можуть подавати заяву кожен окремо або спільно. У будь-якому з випадків вони отримують індивідуальну компенсацію відповідно до своєї частки власності. Після подання комісія місцевої влади опрацює заяву протягом 30 днів.

2. Якщо рішення комісії буде позитивним, кожен зі співвласників повинен припинити право власності на зруйнований будинок. Зробити це можна в державного реєстратора чи нотаріуса. При цьому земельна ділянка залишається їхньою, навіть якщо будувати вирішать в іншому місці.

3. Необхідно подати повідомлення про початок будівельних робіт. Процедуру необхідно виконати на підставі будівельного паспорта або схеми намірів забудови. Уповноважені органи містобудування та архітектури протягом 10 днів мають перевірити відомості.

4. Отримання компенсації. Кошти зараховуються двома траншами по 50%. Після першого траншу потрібно подати проміжний звіт. Виплати здійснюватимуться відповідно до наявних коштів на небюджетному рахунку Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України. Гроші надійдуть на банківську картку єВідновлення. Її можна відкрити в банках-партнерах програми. Ці кошти можна витратити тільки в будівельних магазинах та в підрядників, які зареєструватись як учасники єВідновлення.

Перелік банків-партнерів та бізнес-учасників можна переглянути на сайті за посиланням.

Як писав KharkovNEWS.info, власники пошкодженого майна на Харківщині отримали 1,3 мільярда гривень компенсації. Наступний етап — компенсації за знищене майно. У Харківській області профільні комісії зареєстрували понад 3200 заяв та сформували більше 500 сертифікатів на виплату майже 700 млн грн.

Джерело

Новости Харькова