Головою ВС обрали Кравченка: ВВС пише, що він нібито обіцяв суддям квартири

Новим головою Верховного суду України став Станіслав Кравченко, який до цього обіймав посаду голови Касаційного кримінального суду у складі Верховного суду. За нього проголосували 108 суддів зі 148.

Про це повідомляє видання “Судово-юридична газета” і додає, що під час засідання відбулася суперечка між суддями щодо того, чи слід обирати голову саме зараз.

Як пише ВВС Україна, проти кандидатури Кравченка практично одноголосно виступили експерти та активісти, які займаються судовою реформою, а співробітник суду перед голосуванням заявив виданню, що “обрання Кравченка стане початком кінця Верховного суду”.

«Активісти з профільних організацій, які займались відбором суддів на прозорих конкурсах, повідомили про недоброчесність Кравченка. Представник фундації Dejure Михайло Жернаков нагадав, що під час обрання Кравченка до Верховного суду в 2017 році щодо нього був негативний висновок щодо доброчесності. За його словами, Кравченко ухвалював рішення з порушеннями, що визнав Європейський суд з прав людини, “але збрехав про це в декларації доброчесності”. Також він не декларував усе своє майно. У деклараціях за 2012-2014 роки суддя не вказав у власності земельну ділянку площею 900 кв.м, якою володів з 2002 року. При цьому на цій ділянці розташовувався будинок, про який також не вказував у деклараціях за 2004, 2006, 2009 роки. Усі декларації під час воєнного стану заблоковані», – пише видання.

ВВС Україна з посиланням на експертів зазначає, що Верховний суд провів вибори похапцем, що не дозволило податися на конкурс усім охочим і якісно провести “виборчу кампанію”. Серед суддів, які не встигли податися, – легендарний снайпер Олександр Мамалуй.

Джерело

Новости Харькова