Директор підприємства у Куп’янську вивіз до Росії понад 10 000 тонн соняшника

Колаборант зареєстрував бізнес у Бєлгородській області.

Чоловік утік з України та переховується від слідства.

Слідчі заочно оголосили підозру жителю Куп’янська, який під час окупації співпрацював із російськими загарбниками. Чоловік був директором підприємства, яке займається вирощуванням зернових культур. Із травня по вересень 2022 року він організував вивезення з території України у російське місто Валуйки (Бєлгородська область) більше ніж 10 000 тонн соняшника. Окрім цього, чоловік відкрив бізнес у Росії.

«Колаборант здійснював безпосереднє супроводження та координацію роботи водіїв щодо перевезень сільгосппродукції з окупованої частини Харківської області на територію рф. Більше того підозрюваний виїхав до бєлгородської області і зареєстрував там сільгосппідприємство відповідно до вимог російського законодавства для подальшої реалізації вивезеного з України соняшника та отримання прибутку», — розповіли у Харківській обласній прокуратурі.

Підозру чоловікові оголосили за ч. 4 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України. Чоловік залишив Україну через кордон з Росією. Зараз він переховується поза межами України. Тому вирішується питання про оголошення колаборанта у розшук.

Як писав KharkovNEWS.info, 58-річний мешканець Борівської громади та 34-річна лаборантка куп’янського елеватора вкрали сотні тонн пшениці та насіння соняшника з українських підприємств. Під час звільнення Харківщини колаборанти втекли разом з окупантами.

Джерело

Новости Харькова