Понад мільйон гривень переплати за трактор: ексочільниці комунального підприємства на Харківщині оголосили підозру

За інформацією: Суспільне Харків.

Трактор, який одне з комунальних підприємств Берестинського району придбало за завищеною ціною. Харківська облпрокуратура/Telegram

Колишню очільницю одного з комунальних підприємств у Берестинському районі підозрюють у зловживанні службовим становищем. За версією слідства, експосадовиця погодила купівлю трактора для громади за ціною, завищеною на понад один мільйон гривень.

Про це повідомили у пресслужбі Харківської облпрокуратури.

За даними слідчих, у березні 2023 року підозрювана обіймала посаду керівниці одного з комунальних підприємств на Берестинщині та була уповноваженою особою з питань публічних закупівель. Вона звернулася до сільської ради із проханням виділити гроші на купівлю трактора й причепа для потреб громади, йдеться у повідомленні.

На закупівлю виділили 3 мільйони гривень і посадовиця уклала договір із підрядником. За документом, обладнання коштувало понад 2,7 мільйона гривень.

Колишню очільницю одного з КП у Берестинському районі підозрюють у зловживанні службовим становищем. Харківська облпрокуратура/Telegram

"Очільниця підприємства проігнорувала визначену методику аналізу ринку та порівняння цінових показників. Як з’ясувалося, реальна ринкова вартість спецтехніки була значно нижчою і складала близько 1,7 млн гривень", — повідомили у пресслужбі облпрокуратури.

Слідчі зʼясували, що комунальне підприємство переплатило за трактор і причеп понад мільйон гривень.

Колишній посадовиці оголосили підозру в зловживанні службовим становищем. Максимальне покарання, яке може їй загрожувати, — шість років увʼязнення із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на три роки та штрафом розміром 1 514 000 гривень.

Новости Харькова