Власники зруйнованого житла можуть подати заяву в Дії та отримати компенсацію: як це зробити

Стартував наступний етап програми єВідновлення. Відтепер українці, чиї будинки були знищені через російську агресію, можуть подати заяву в Дію та отримати кошти на купівлю нового житла.

Наразі компенсацію за програмою єВідновлення можуть отримати за зруйноване житло, яке має одного власника, не розміщене в зоні активних бойових дій та розташоване на підконтрольній Україні території. 

Щоб отримати компенсацію за знищене майно потрібно: 

Повідомити про знищене майно в застосунку Дія. Для потрібно перейти в меню Послуги — розділ єВідновлення — Зруйноване майно. Якщо це було зроблено раніше, повторно не потрібно.

Потім необхідно заповнити заяву про компенсацію в застосунку. Для цього необхідно, щоб права заявника на нерухомість були внесені до Держреєстру речових прав на нерухоме майно. 

Після цього потрібно вказати пільгову категорію, якщо є, та контактні дані. 
Дія автоматично сформує заяву. ЇЇ слід перевірити та відправити в обробку. 

Суму компенсації визначить комісія органу місцевого самоврядування. Для цього враховують характеристики будинку: площу знищеного житла, рік побудови, клас об’єкта та середню вартість квадратного метра на вторинному ринку регіону.

Після того як комісія оцінить зруйноване майно, заявник отримає житловий сертифікат у Дії або на електронну пошту.  Його можна використати, щоб придбати нову квартиру, будинок чи будь-яке інше житлове приміщення. А також для купівлі нерухомості на вторинному ринку чи інвестиції в будівництво. Для цього потрібно:

– подати заяву в Дії для бронювання коштів за сертифікатом; 
– укласти угоду купівлі в нотаріуса, зазначивши сертифікат як спосіб оплати. 
Потім житловий сертифікат конвертують у кошти і перерахують їх продавцю нерухомості. Скористатися сертифікатом потрібно протягом 5 років з моменту отримання.

Важливо: 

Подати заяву про отримання компенсації за знищене майно поки що можна лише в застосунку Дія. Пізніше сервіс запрацює в ЦНАПах, нотаріусів та органах соціального захисту.

Більше про процедуру отримання сертифіката дізнавайтеся на сайті програми єВідновлення в розділі Зруйноване житло: https://erecovery.diia.gov.ua/

Джерело

Новости Харькова