Затримали двох організаторів «приєднання» Харківщини до Росії

Жителі Вовчанської громади під час тимчасової окупації допомагали росіянам.

На Харківщині виявили і повідомили про підозру двом організаторм псевдореферендумів росіян.

На окупантів добровільно працювали жінка і чоловік, мешканці сіл неподалік Вовчанська. Вони готували проведення псевдореферендуму про приєднання тимчасово окупованих територій Харківської області до держави-агресора.

«Зловмисниками виявилися 54-річна жінка та 43-річний чоловік, які негативно ставилися до представників українських органів влади, правоохоронних структур та військовослужбовців Збройних Сил України. За даними слідства, влітку минулого року обидва колаборанти добровільно погодилися співпрацювати з російськими загарбниками та обійняли посади помічників начальника територіального управління при окупаційній адміністрації. За кожним зі зловмисників була закріплена своя територія відповідальності у межах окремих сільських рад окупованого району», — повідомив речник УСБУ Харківщини Владислав Абдула.

Зрадники збирали місцевих жителів, розповідали їм про прийняте окупантами рішення провести так званий «референдум» на захоплених територіях, закликали брати участь у цих незаконних діях, не приховуючи, що справжньою метою цього псевдореферендуму є безальтернативне приєднання окупованих українських територій до складу РФ.

Слідчі з’ясували, що чоловік і жінка підшукували кандидатів, які б погодилися працювати у фейкових виборчих дільницях і збирали документи: заяви про згоду на призначення членом «виборчкому», анкети, копії паспорту, документи про освіту та фотокартки.

Після українського контрнаступу і звільнення Вовчанщини обидва колаборанти намагалися «загубитися». Слідчі СБУ встановили місцезнаходження зрадників і повідомили їм про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України); ч. 1 ст. 14 та ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність).

Обом обрано міру запобіжного заходу — тримання під вартою. Якщо провина колаборнатів буде доведена в суді, їм загрожує до 10 років позбавлення волі.

Джерело

Новости Харькова