Загроза від обстрілів, про яку знають не всі – огляд фронту на Харківщині

Спроба окупантів помститися за «Берлін» повністю провалилася. Річка на Харківщині чинить спротив загарбникам. Куп’янськ втрачає останні ознаки цивілізації. Як пов’язані обстріли з необхідністю зробити щеплення. Головні події війни в Харківській області за тиждень – в огляді МГ «Об’єктив».

Коротко про ситуацію на фронті

Відчутно впала активність російських атак на Куп’янському напрямку. Про це свідчили зведення Генштабу ЗСУ протягом усього тижня. При цьому, як і прогнозували воєнні аналітики, загострення посилилося на сусідньому з Харківщиною Лиманському напрямку. Там справа доходила до двох і більше десятків боїв на добу. Зокрема, окупанти пробиваються до адмінкордону на півдні Харківської області – як з боку Донецької, так і Луганської. Шляхом шаленого тиску загарбники домоглися на Лиманському напрямку деяких просувань. 15 травня команда аналітиків «DeepState» повідомила, що ворог окупував село Нове в Донецькій області. Воно знаходиться неподалік Харківщини. Що ж до подій вздовж ліній фронту, що проходять безпосередньо в Харківській області, то тут успіхів у ЗС РФ не було. Хоча вони й здійснили атаку з використанням танків і мотоциклів під Харковом.

Невдала помста за «Берлін»

Головною подією тижня на фронті на Харківщині стала спроба наступу, яку здійснили окупанти на півночі від Харкова.

«Ворог пішов на штурм з використанням бронетехніки, зокрема танків. Також використовує вже традиційно, і це вже стає тенденцією – мотоцикли. Ну і відповідно піхоту на цих мотоциклах. Можу сказати, що бронетехніка була знищена, так само, як і мотоцикли. Піхота спішилася», – розповів в етері нацмарафону спікер ОТУ «Харків» Павло Шамшин.

В ОТУ «Харків» активізацію росіян поблизу Липців пояснили спробою якось відповісти на звільнення «Хартією» та дев’яносто другою ОШБр лісового масиву в цьому районі. Масив росіяни з невідомих причин називали «Берлін». Уже 16 травня стало відомо: помста за «Берлін» провалилася повністю.

«Невеличка проблема» під Куп’янськом: річка не планує замерзати

Із «плацдарму для наступу на Великий Бурлук» або навіть «у тил угрупованню ЗСУ під Вовчанськом» захоплені ворогом території на правому березі Осколу все більше перетворюються на безперспективну ділянку фронту. Саме низка невдач із перекиданням техніки через річку, на думку окремих аналітиків, стала однією з причин, чому Куп’янський напрямок на певний час перестав бути пріоритетним для командування окупантів.

«На зараз на Куп’янському напрямку не така висока інтенсивність, як була. У принципі, в нас на півночі вона дещо знизилася на користь півдня. Скажімо так, там немає особливих лайфхаків. Навіть не те, що немає, вони їх усі просто перепробували», – зазначав речник ОСУВ «Хортиця» Віктор Трегубов.

Куп’янськ втрачає останні ознаки цивілізації

Попри неможливість захопити Куп’янськ в осяжній перспективі, росіяни продовжують нищити місто. Останнім часом прицільно руйнують залишки цивілізації: розташування ДСНС, комунальні підприємства. 15 травня FPV-дрон прицільно вдарив по комунальниках: загинула жінка, троє чоловіків отримали поранення, а один – гостру реакцію на стрес. У таких умовах усе складніше надавати допомогу тим людям, які досі не погоджуються евакуюватися. Влада змушена була піти на закриття навіть медичних і соціальних закладів.

Чому в Харкові особливо необхідне щеплення від правця

Обстріли несуть у собі ще одну загрозу життю, про яку не всі знають. А саме – загрозу захворіти на правець. Одна з найнебезпечніших інфекційних хвороб зі смертністю до сімдесяти відсотків може виникнути через потрапляння бруду в рану. У тому числі – разом із уламками або склом. Захиститися можна, зробивши щеплення – їх потрібно повторювати раз на десять років.

«Актуальність щеплень дорослих від правця під час воєнного стану, особливо на території нашого регіону, значно зросла. Як нам відомо, спори збудника правця проникають в організм разом з брудом через рани різного походження. І, на жаль, вони є нечутливими до дії антисептики. І рана не обов’язково повинна бути обширною, глибокою. Інколи достатньо для проникнення спори збудника правця звичайної подряпини чи порізу. Що стосується Харківської області, то охоплення щепленнями дорослого населення проти дифтерії правця у 2024 році рівень охоплення досяг 74,1%. І хоча цей показник є найнижчим, якщо його порівнювати з показниками дитячого населення, але ж він демонструє надпозитивний тренд. З 19% у 2022 році ми змогли досягти 74% у 2024 році», – повідомляла головна санітарна лікарка Харківської області Любов Махота.

Джерело

Новости Харькова