Установлена агентка російських спецслужб, яка отримала від харків’янина координати будівлі ХОДА

За цими координатами Росія влучила ракетами по будівлі ХОДА.

Мешканка Донецька запропонувала харків’янину здавати місця дислокації українських захисників.

Слідчі встановили агентку російських спецслужб, яка отримала від навідника з Харкова координати будівлі Харківської обласної державної адміністрації для обстрілу. Жінці заочно оголосили підозру. Про це повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

За даними слідства, 54-річна жінка наприкінці лютого цього року перебувала у Донецьку й працювала на російську агентуру. Вона зв’язалася з 37-річним харків’янином через заборонену в Україні соціальну мережу та запропонувала йому передавати їй інформацію про місця розташування українських військових у Харкові, той погодився.

«Він передавав жінці координати об’єктів, за якими в подальшому військові країни-агресора обстрілювали Харків. Саме він надав ворожій поплічниці інформацію про ХОДА, по якій вдарили окупанти», — розповіли у прокуратурі.

Підозру жінці сформували за ч. 1 та 2 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України.

За інформацію прокуратури, зараз жінка проживає у Москві та працює в агентурному апараті органів розвідки російських спецслужб, тому підозру їй вручили заочно — через сина.

«Письмове повідомлення про підозру було вручено її сину, який залишився на території України та не поділяє її проросійських поглядів. Наразі жінку оголошено в розшук», — пояснили в прокуратурі.

Як писав KharkovNEWS.info, 37-річного навідника на будівлю ХОДА затримали в Харкові. Слідчі встановили, що він був агентом спецслужб Російської Федерації. Чоловік відкрито висловлював підтримку Росії у війни проти України, діям збройних формувань окупантів, зокрема, кадирівців. Він запевнив своїх кураторів, що в ХОДА знаходився штаб «Азову».

Джерело

Новости Харькова