Усі зруйновані будівлі Харківщини з’являться в електронній системі

Запустити систему обіцяють найближчим часом.

Мешканці зможуть знайти в електронній системі будь-яку понівечену за час війни будівлю.

У Харківській області найближчим часом запрацює електронна система відображення руйнувань. Вона міститиме зруйновані або пошкоджені об’єкти, по кожному з об’єктів буде інформація, фото та відео. Про це повідомили у Харківській обласній військовій адміністрації.

«За допомогою сервісу можна буде в режимі онлайн оглянути будь-яку будівлю в області, постраждалу від російських обстрілів. Кожен зруйнований або пошкоджений об’єкт матиме профіль, він міститиме інформацію про тип будівлі, фото та відео руйнувань, а також дані, які допоможуть зорієнтуватися в об’ємах відновлювальних робіт», — розповів Синєгубов під час зустрічі із послом Словенії Томажем Менціном 11 квітня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пошкоджену ракетою пам’ятку архітектури в Харкові обстежать. Не виключений її демонтаж

На зустрічі з послом голова ХОВА зазначив, що у першу чергу на Харківщині потрібно відбудувати об’єкти критичної й соціальної інфраструктури, житло. Аби забезпечити об’єкти критичної інфраструктури на найбільш постраждалих територіях, необхідна електрогенеруюча техніка великої потужності. На деокупованих територіях не вистачає комунальної техніки, оскільки росіяни знищили та викрали її (автобуси, машини екстрених служб, ремонтні машини, сміттєвози).

Однак ще потрібно розмінувати території. На Харківщині ймовірно заміновано близько 1,2 мільйона гектарів землі, зокрема 500 000 гектарів сільськогосподарських земель. Для розмінування потрібно підкріплення, оскільки самостійно в регіоні можуть розмінувати тільки 250 000 посівних площ. Посол Томаж Менцін пообіцяв, що Словенія й надалі буде допомагати Україні.

Як писав KharkovNEWS.info, станом на 20 березня у Харківській області через війну частково або повністю було зруйновано 21 550 об’єктів: 12 620 об’єктів зазнали часткових пошкоджень (до 25%), 6298 об’єктів — значних пошкоджень (до 50%). Ще 2632 об’єкти не можна буде відновити, вони повністю зруйновані. Найбільше пошкоджених об’єктів зафіксовано у Харкові та в Ізюмському районі.

Джерело

Новости Харькова