У «мирному плані» Трампа Україна відновлює контроль над окупованими частинами Харківщини — ЗМІ

Однак, за "планом", США визнає контроль Росії над низкою окупованих територій України.

Міжнародна агенція Reuters оприлюднила повний текст «мирного плану», який представив спецпосланець президента США Стів Віткофф 17 квітня у Парижі.

У документі містяться пропозиції щодо припинення війни, яку розв’язала Росія. Згідно з «мирним планом», США визнає контроль Росії над низкою територій України, які наразі є окупованими, Україна відновлює контроль над деякими окупованими територіями, зокрема, Харківщини. Про це пише «Європейська правда».

«У тексті згадується про відмінність між «де-юре» визнанням США російського контролю над Кримом та «де-факто» визнанням контролю над Луганською областю (у документі загадано як «Луганськ») і окупованими РФ частинами Запорізької, Донецької та Херсонської областей. Суть цих термінів США не уточнюють. Україна ж, за їхнім планом, відновлює контроль над окупованими частинами Харківської області, а також над Запорізькою атомною електростанцією та Каховською греблею – остання деталь досі не згадувалася у медійних викладах пропозиції США. Крім того, Україна отримує контроль над Кінбурнською косою та безперешкодне судноплавство Дніпром», — зазначає «ЄП».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Третій штурмовій розповіли, який логістичний хаб хочуть захопити росіяни на Харківщині

«Мирний план» передбачає постійне перемир’я та вимагає негайного початку переговорів між сторонами щодо технічної сторони перемир’я. Згідно з «планом», Україні надаються надійні гарантії безпеки, однак, які саме — не зазначається. Україна має відмовитися від прагнення вступити до НАТО, при цьому, може прагнути стати членом Євросоюзу.

Також у «плані» є економічний блок, де зазначена реалізація угоди між США та Україною щодо економічного співробітництва, повна відбудова України та отримання нею компенсації, однак джерела коштів не вказано. Крім того, у цьому розділі йдеться про санкції проти Росії, введені з 2014 року, які мають скасувати, та економічне співробітництво США і Росії.

Автор: Марія Мирошниченко

Джерело

Новости Харькова