У Лозовій розірвали угоду про закупівлю генераторів у російської фірми

У фірми планували купити 17 генераторів.

Причинами розірвання договору назвали форс-мажорні обставини.

Управління житлово-комунального господарства та будівництва Лозівської міської ради розірвало угоду про закупівлю генераторів із фірмою «Екобіохім», співвласницею якої є громадянка Росії. Причиною розірвання вказано форс-мажорні обставини — військову агресію Росії проти України. Про це пише Харківський антикорупційний центр із посиланням на систему ProZorro.

«У зв’язку з форс-мажорними обставинами, а саме військовою агресією Російської Федерації проти України на всій території України, що стало підставою введення воєнного стану з 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року, … керуючись листом Торгово-промислової палати України від 28.02.2022 року № 2024/02.0-7.1 про засвідчення форс-мажорних обставин, які унеможливлюють виконання своїх зобов’язань за договором, сторони вирішили припинити дію договору №861 від 20.12.2022 року за предметом — генератори шляхом його розірвання», — сказано на сайті ProZorro.

Як писав KharkovNEWS.info, 21 грудня управління житлово-комунального господарства та будівництва Лозівської міськради уклало угоду з фірмою «Екобіохім» про закупівлю генераторів на 8 594 250 гривень. Як з’ясував Харківський антикорупційний центр, співвласницею фірми є громадянка Росії Ірина Леонова.

Харківський антикорупційний центр зв’язався з контактною особою, вказаною у тендері, Тетяною Оридорогою. Вона сказала, що не перевіряла власників фірми, оскільки договір підписувався без використання електронної системи — за спрощеною процедурою. Проблем у підписанні договору з російською фірмою чиновниця не бачила.

Джерело

Новости Харькова