У Харкові з’явиться Алея Героїв: чиї імена увічнять

Будуть увічнені полеглі герої, які відстоювали Харків та Україну.

Алея Героїв не буде аналогом Меморіалу Слави. 

У Харкові створять Алею Героїв. Її закладуть навесні цього року у центрі міста. Проєктні роботи вже стартували. На Алеї Героїв будуть увічнені полеглі захисники Харкова та України. Про це повідомив харківський міський голова Ігор Терехов.

«Вважаю, що вже зараз, коли ще йде битва за нашу незалежність, за нашу гідність і свободу, наші полеглі герої, що відстоювали Харків та Україну, мають бути увічнені на своїй рідній землі. У місті-герої Харкові буде створена Алея Героїв. У центрі Харкова, у самому його серці. Адже серця полеглих героїв перестали битися для того, щоб серце України та серце Харкова не зупинялися. Ми вже почали проєктні роботи зі створення Алеї Героїв. Вона не буде аналогом Меморіалу Слави у Лісопарку, але нагадуватиме кожному, чого вартує наша свобода», — розповів Терехов.

Із першими іменами, які з’являться на Алеї Героїв, уже визначилися. Це будуть Герої України Олег Адамовський та Георгій Тарасенко.

Олег Адамовський. Фото: СтратКом ЗСУ

Олег Адамовський у перший день війни зупинив окупантів на околицях Харкова. У Збройних силах України Олег Адамовський служив 13 років, нагороджений орденом Богдана Хмельницького третього ступеня. Загинув військовий 12 березня. Йому було 30 років.

Георгій Тарасенко. Фото: «Фрайкор»

Георгій Тарасенко загинув під час визволення села Мала Рогань 25 березня. Йому було лише 25 років. У 2014 році він активно брав участь у Революції Гідності, а потім вирушив на фронт. У 2017 році Тарасенко створив і очолив добровольчий підрозділ «Фрайкор» і однойменну військово-патріотичну організацію.

Джерело

Новости Харькова