У Харкові вшанували пам’ять Героїв Крут

У 105 річницю бою під Крутами харків’яни відвідали могилу Валентина Отамановського.

Це єдине захоронення учасника подій 29 січня 1918 року, яке є у Харкові.

Валентин Отамановський — український історик, депутат Української Центральної Ради. Як юнкер  Першої Української юнацької військової школи ім. Б. Хмельницького взяв участь в бою під Крутами. У 1929 році був заарештований у сфальшованій справі Спілки визволення України

«Це єдиний Герой Крут на весь Харків. Таких людей треба поважати, бо вони наближали незалежність України. Саме на їхніх плечах ми отримали незалежність», — розповіла Суспільному професор, політолог та депутат Харківської обласної ради Галина Куц, яка серед інших відвідала могилу громадського діяча.

Біля могили Валентина Отамановського запалили окопну свічку, як символ подяки захисникам.

Нагадаємо, 29 січня 1918 року на залізничній станції біля села Крути (Чернігівська область) відбувся бій між армією більшовицької Росії під командуванням Михайла Муравйова та силами Української народної республіки. Того дня 520 українських військових, курсантів та студентів, захищаючи підступи до Києва, воювали з шеститисячною російською більшовицькою армією. Ціною своїх життів вони на два дні затримали наступ на столицю України. Точних даних щодо кількості загиблих досі немає. За даними Інституту національної пам’яті, з боку УНР загинуло близько 100 людей, втрати більшовиків перевищували 300 чоловік.

Джерело

Новости Харькова