У Харкові пройшла меса за Папою Римським

За інформацією: Суспільне Харків.

Павло Гончарук, єпископ-ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії. Суспільне Харків/Вікторія Якименко

Меса за Папою Римським у Соборі Успіння Пресвятої Діви Марії, Харків, 24 квітня 2025 року. Суспільне Харків/Вікторія Якименко

Парафіяни, які прийшли на месу за Папою Римським, Харків, 24 квітня 2025 року. Суспільне Харків/Вікторія Якименко

"Папа не давав світу забувати про Україну, а це дуже важливо. Я маю також особистий досвід. Коли перебуваєш в інших країнах на Заході, рідко, коли можна було почути про Україну. Взагалі не згадувалася. Тому Папа на Заході, коли говорив про Україну, це було дуже сильно", — каже Гончарук.

Меса за Папою Римським у Соборі Успіння Пресвятої Діви Марії, Харків, 24 квітня 2025 року. Суспільне Харків/Вікторія ЯкименкоПапа – це не просто якийсь політичний діяч. Політики вибирають відповідні слова для того, щоб не нашкодити своїй репутації, не нашкодити якимось нюансам. Папа закликав до молитви й Папа закликав до миру всі сторони. Він просто казав, примиріться, перестаньте вбивати одне одного. Окрім цього, він дуже багато допомагав таємно, не показуючи це ніде. Чому? Тому що добрі справи, щоб добре їх було зробити, вони потребували тиші.

Меса за Папою Римським у Соборі Успіння Пресвятої Діви Марії, Харків, 24 квітня 2025 року. Суспільне Харків/Вікторія Якименко

Меса за Папою Римським у Соборі Успіння Пресвятої Діви Марії, Харків, 24 квітня 2025 року. Суспільне Харків/Вікторія Якименко

"Мені запам'ятався тим, що він був бути правдивим, тобто віруючою людиною. Щирим. Не намагався збудувати якийсь досконалий образ. Був правдивим, був собою. Він опікав бідних, захищав іммігрантів. Також він був спонтанним. Ніколи не можна було знати, що від нього очікувати. Він казав: спочатку подумай, потім послухай серце і далі роби. І те, що ми бачимо, він такий і був", — розповів Павло Гончарук.

Портрет Папи Римського в Соборі Успіння Пресвятої Діви Марії, 24 квітня 2025 року. Суспільне Харків/Вікторія Якименко

Меса за Папою Римським у Соборі Успіння Пресвятої Діви Марії, 24 квітня 2025 року. Суспільне Харків/Вікторія Якименко

"Прийшла вшанувати його пам’ять, тому що це наш основний пастир, це людина, яка у найближчий до нас час знаходилася і спілкувалася з Богом. Він очолював церкву, був добрим пастирем для всіх нас. запам'ятався тим, що він, ну, прагнув реформувати церкву, багацько дуже змінив і всім своїм життям дав нам приклад, як потрібно християнам поводитись", — розповіла парафіянка Галина Кудашева.

Галина Кудашева прийшла на месу за Папою Римським, Харків, 24 квітня 2025 року. Суспільне Харків/Вікторія Якименко

Собор Успіння Пресвятої Діви Марії, 24 квітня 2025 року. Суспільне Харків/Вікторія Якименко

Що відомо про смерть Папи Римського

88-річний Папа Римський Франциск помер 21 квітня, внаслідок інсульту і зупинки серця.

Понтифік провів п'ять тижнів у лікарні на початку цього року через двосторонню пневмонію. Майже місяць тому він повернувся до свого будинку у Ватикані і, здавалося, одужував, з'явившись на площі Святого Петра у Великодню неділю.

Франциск керував Святим Престолом майже 12 років — з березня 2013-го.

Похорон Папи Франциска відбудеться у суботу, 26 квітня, о 10:00 за місцевим часом.

Читати ще

Читати ще

Папа Римський Франциск — перший понтифік із Латинської Америки

Читати ще

Що Папа Римський Франциск говорив про війну Росії проти України. СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

Читати ще

Конклав: як обирають нового Папу Римського

Новости Харькова