У Харкові на честь 8 березня вшанували жінок, що постраждали під час війни

Акція Пам'яті пройшла на площі Свободи.

Активістки жіночого руху влаштували у сквері на площі Свободи виставку «Усі ми героїні».

Вона присвячена досвіду жінок під час війни та їхнього внеску у перемогу. Учасниці згадали загиблих жінок, а також тих, кого піддавали гендерному насильству, включаючи зґвалтування на окупованих територіях, пунктах пропуску та фільтраційних таборах. Жінки  повісили 15 плакатів українських художниць на опори ліхтарів, слухали музику сучасних українських співачок та виголошували промови. Однією з вимог активісток були зміни в топонімічній політиці міста. У Харкові, за словами організаторок акції, дуже мало пам’ятників видатним жінкам та вулиць, що названі на їхню честь.

«У Харкові всього 4% зі 182-ох меморіальних дошок присвячені жінкам, і 5% пам’ятників. Необхідно створити сучасний меморіал пам‘яті жінок у нашому місті та підвищити видимість внеску жінок у розвиток Харкова шляхом створення топонімів, пам’ятників, меморіальних дошок», — заявили організаторки акції.

Учасниці акції. Фото: Christy Pashkina

Цього року через війну акція на честь Міжнародного дня прав жінок проходила у камерному форматі, на неї зібралося близько 20 активісток. Проте не обійшлося без втручання поліції. Правоохоронці вирішили, що подібні заходи на площі недоречні. 

«Ми повісили арт-роботи, після чого окремі представники поліції вимагали зняти роботи. Ми відмовилися це робити, адже вважаємо, що міський простір належить не тільки владі, а і громаді, людям, які в ньому живуть. Спочатку вони висловили намір скласти адміністративний протокол за порушення ст. 152 Адміністративного кодексу України. За кілька хвилин поліцейські сказали, що я можу іти, і на честь 8-го березня вони не складатимуть протоколу», — розповіла організаторка заходу Анна Шаригіна.

Тижні жіночої солідарності — щорічний соціально-освітній проєкт, який вже протягом шести років реалізовується у Харкові. До війни активістки виходили на Марші солідарності. 

Джерело

Новости Харькова