У Харківській області перейменують село Першотравневе та 27 вулиць громади

Громадське обговорення проходить у Печенігах.

Мешканцям Печенізької громади пропонують обрати нову назву селу Першотравневе та 27 вулицям.

У Печенізькій громаді розпочали громадське обговорення щодо перейменування вулиць із російськими назвами. Воно триватиме до 1 квітня. Про це повідомили на офіційній сторінці Печенізької селищної ради у Facebook.

«Із метою подолання наслідків русифікації та тоталітаризму Печенізька селищна рада пропонує мешканцям долучитися до громадського обговорення з питання перейменування населених пунктів, вулиць, провулків, тупиків, розташованих на території Печенізької селищної ради Чугуївського району Харківської області, які підлягають декомунізації», — розповіли у селищній раді.

У Печенізькій громаді хочуть перейменувати вулиці у дев’яти населених пунктах: Печенігах, Мартовому, Артемівці, Борщовій, Новому Бурлуці, Гарашківці, Приморському, П’ятницькому, Ганнівці. Загалом під перейменування підпадають 27 вулиць, зокрема, 1 Травня, Горького, Гагаріна, Пушкіна, Маяковського та Соціалістична. Замість них можуть з’явитися вулиці Перемоги, Фронтова, Петра Василенка, Весняна, Затишна та Лугова. Замість них можуть з’явитися вулиці Перемоги, Фронтова, Петра Василенка, Весняна, Затишна та Лугова.

ЯКІ ВУЛИЦІ ПЛАНУЮТЬ ПЕРЕЙМЕНУВАТИ:

Список: Печенізька селищна рада

Крім того, нову назву обирають для села Першотравневе. Його пропонують назвати Травневе або Дачне.

Охочі взяти участь у громадському обговоренні можуть подати свої пропозиції письмово або в електронному вигляді до 1 квітня 2023 року. У листі потрібно вказати прізвище, ім’я, по батькові, адресу проживання та номер телефону.

Пропозиції приймають за адресою: провулок Гагаріна, 17, селище Печеніги, електронною адресою — [email protected] Також можна подзвонити за номерами телефонів: (05765) 6-15-70, 093-44-68-180, або залишити пропозицію на сайті Печенізької селищної ради: https://pechenizka-gromada.gov.ua/.

«Пропозиції щодо найменування та перейменування об’єктів Печенізької селищної ради (населених пунктів, вулиць, провулків, тупиків), увічнення пам’яті видатних діячів та подій повинні містити історичну довідку та вмотивоване обґрунтування», — зазначили у селищній раді.

Як писав KharkovNEWS.info, 14 лютого на сесії Харківської обласної ради ухвалили рішення щодо перейменування села Ватутіне у Нововодолазькій громаді на Залужне. Остаточне рішення має ухвалити Верховна Рада України.

Джерело

Новости Харькова