У центрі Харкова позбулися Пушкіна

Кав'ярня самостійно зафарбувала портрет.

«Львівський круасан» у центрі Харкова більше не прикрашає портрет російського поета Олександра Пушкіна.

На дванадцятому місяці війни його, скоріше за все, замалювали представники кав’ярні. Це сталося після того, як харків’яни робили купу зауважень власникам приміщення, адеж Пушкін залишався на стіні закладу навіть після початку повномасштабної війни.

Минулого тижня невідомі облили Пушкіна червоною фарбою, потім хтось додав лайливі надписи. Після цього представники «Львівського круасану» почали звинувачувати у цькуванні активістів пабліку «Декомунізація України». На наступний день Пушкіна вже не стало.

Пушкіна спочатку залили червоною фарбою невідомі, а потім замалювали. Фото: соцмережі.

«І от треба було впиратися і починати конфлікт? Щодо інших муралів Пушкіну, Єсеніну, Гагаріну і Жукову ми зараз проводимо підготовчі роботи. Заміри, ескізи, дозволи», — повідомили активісти.

Нагадаємо, у Харкові повільно, але триває дерусифікація. Восени міська рада нарешті прибрала пам’ятник Пушкіну з площі Театральної. На останній сесії 2022 року депутати Харківської обласної ради позбулися Пушкіна у назві театру. Але в місті ще залишається багато топонімів на честь російських та радянських поетів, письменників, діячів.  

Як писав KharkovNEWS.info, Харків залишається одним із найбільш русифікованих міст України. Понад 500 назв вулиць досі називаються на честь міст чи відомих діячів країни-агресора, крім того, є кілька пам’ятників, які встановлені на честь відомих росіян.

 

Джерело

Новости Харькова