Вступ 2023: випускники писатимуть тест з трьох предметів

Тест складатимуть в один день.

Замість зовнішнього незалежного оцінювання абітурієнти складатимуть національний мультипредметний тест.

20 січня в Україні презентували модель цьогорічного вступу до закладів вищої освіти. Абітурієнтам пропонують національний мультипредметний тест замість зовнішнього незалежного оцінювання. Про це повідомив міністр науки і освіти України Сергій Шкарлет.

«Як і в минулому році, пропонуємо як альтернативу ЗНО провести вступне випробування у форматі удосконаленого національного мультипредметного тесту. Найважливіше, на чому я завжди наголошую, — це безпека. Тому тест випускники складатимуть в один день», — розповів Шкарлет.

Тест міститиме завдання з трьох предметів. Обов’язковими будуть українська мова та математика. Предмети на вибір — історія України, іноземна мова, біологія, фізика або хімія. На тест виділяють 180 хвилин.

Міністерство освіти і науки України планує зробити дві сесії національного мультипредметного тесту — основну та додаткову. Основна пройде у червні, додаткова — із червня по липень, її проведуть для тих вступників, які не змогли бути на основній сесії з поважних причин.

Випускники, які тимчасово перебувають за кордоном, також зможуть доєднатися до національного мультипредметного тесту. Для них створять спеціальні екзаменаційні центри у різних країнах світу.

У МОН зазначили, що остаточне рішення щодо цьогорічного вступу ще не ухвалено, це лише модель. Ухвалити його має спочатку Кабінет міністрів України, потім — Верховна Рада.

«Під час прийняття рішення щодо формату вступних іспитів у цьому році для нас ключовими були побажання і позиція  випускників, їхніх батьків, інтереси закладів вищої освіти, роботодавців та держави загалом. Очікуємо найближчим часом внесення урядового законопроєкту до парламенту», — розповіли у МОН.

Як писав KharkovNEWS.info, минулого року в Україні ввели національний мультипредметний тест замість ЗНО через війну. Понад 500 абітурієнтів із Харківщини отримали по 200 балів за мультипредметний тест. Кількість 200-бальних оцінок була значно вищою, ніж у попередні роки.

Джерело

Новости Харькова