Відкриваємо рахунок для ФОП: покрокова інструкція та рекомендації для подальшої роботи

Клієнти на касі у магазинах все частіше запитують: чи можна розрахуватися карткою?

Системи мобільних платежів Apple Pay та Google Pay значно спростили процес безконтактної оплати, завдяки чому тримати у гаманці банківську картку не обов’язково, достатньо прикласти до термінала смартфон.

Але з боку бізнесу (продавця товару чи надавача послуги) потрібно створити умови для такої безконтактної оплати клієнтові. І перше, що потрібно зробити — відкрити підприємницький рахунок у банку. 

За якими критеріями обирати фінансову установу для ведення бізнесу? Розберемо далі.

Хто може подати заяву на відкриття рахунку

Послуга відкриття рахунку для ФОП доступна для ФОПів, котрі вже зареєстрували господарську діяльність в установленому законодавством порядку. При цьому місце провадження діяльності, група та КВЕДи не мають значення. 

Охочі відкрити рахунок у Райффайзен Банку, наприклад, мають встановити на смартфон мобільний застосунок «Дія», попередньо перевіривши коректне відображення в ньому ID-картки та ІПН, та відправити заявку про відкриття ФОП-рахунку на офіційному сайті банку. Перевірка даних відбувається миттєво.

Вибір банку для обслуговування ФОП

Звісно, довіряти гроші від бізнесу потрібно надійному банку. Адже від цього залежить збереженість прибутку. Також не останнє значення має вартість обслуговування карток підприємця, бо за загальним правилом їх більше ніж одна. 

Зокрема, Райффайзен Банк разом з рахунком підприємця відкриває віртуальну картку Visa Business, на яку можна отримувати клієнтську оплату. А доступ до цієї картки та рахунків надається 24/7 через мобільний банкінг.

Чи можна оформити банківську картку для особистих потреб

Заборона отримання коштів від комерційної діяльності на особисту картку не нівелює право фізичної особи-підприємця мати таку. Її можна використовувати для переказів, оплати комунальних послуг, зняття готівки тощо. Також картку для особистих коштів використовують для перерахування на неї зароблених грошей з бізнес-рахунку після сплати всіх податкових платежів.

Для зручності персональну картку можна відкрити у тому самому банку, де вже є фізичний рахунок підприємця, щоб заощадити на комісії під час переведення грошей з підприємницького рахунку на картковий. 

До речі, у Райф-банку дебетову (особисту) картку видають у віртуальному вигляді одразу після відкриття підприємницького рахунку.

Підключаємо еквайринг

Щоб отримувати гроші від клієнтів у безготівковому вигляді, а не лише купюрами, потрібно мати спеціальний термінал для зчитування карток та підключити у банку послугу еквайрингу. Тобто встановити у магазині, салоні, ресторані термінал для прийому безготівкової оплати. 

Його також можна взяти в оренду у банку або завантажити термінал у вигляді програмного забезпечення на свій смартфон. 

Обравши еквайринг від Райффайзен Банку, ви матимете змогу приймати до оплати пластикові картки Visa та MasterCard, та закордонні платіжні засоби Maestro та American Express, які в Україні також зустрічаються.

Джерело

Новости Харькова