Валерій Марченко прийняв участь у зустрічі з послом Республіки Словенії 

11 квітня, начальник Ізюмської міської військової адміністрації Валерій Марченко прийняв участь у зустрічі з начальником Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова та послом Республіки Словенія Томажем Менціном.

Під час зустрічі сторони обговорили ситуацію в регіоні, яка склалася в результаті російського військового вторгнення, розглянули основні потреби Харківської області, зокрема міста Ізюм, а також намітили план подальшої співпраці.

За словами начальника ХОВА, одним із найнагальніших запитів в регіоні наразі є відбудова об’єктів критичної і соціальної інфраструктури, а також житлового фонду. Крім цього, потрібна електрогенеруюча техніка великої потужності, яка забезпечуватиме енергією критичні об’єкти на тих напрямках, які найбільше постраждали і страждають від ворожих обстрілів.

«Люди хочуть повертатися до своїх домівок, хочуть жити на своїй землі. Ми вже розробляємо відповідні проекти і розуміємо, що нам потрібна допомога міжнародних партнерів у відновлювальних роботах за переліченими напрямками», – зазначив Олег Синєгубов.

Він також додав, що найближчим часом у Харківській області почне роботу електронна система відображення руйнувань. 

«За допомогою сервісу можна буде в режимі онлайн оглянути будь-яку будівлю в області, постраждалу від російських обстрілів. Кожен зруйнований або пошкоджений об’єкт матиме профіль, він міститиме інформацію про тип будівлі, фото та відео руйнувань, а також дані, які допоможуть зорієнтуватися у об’ємах відновлювальних робіт», – розповів Олег Синєгубов.

Крім цього, підняли питання стосовно того, що у деокупованих громадах регіону є великий попит на комунальну техніку. Так, в Ізюмському районі російські окупанти знищили або викрали її майже всю. Мова йде про автобуси, машини екстрених служб, ремонтні авто та навіть сміттєвози.

Томаж Менцін наголосив, що народ та уряд Словенії разом із міжнародними партнерами продовжить підтримувати Україну. Начальник Харківської ОВА та Посол Республіки Словенія також домовилися спільно створити план-карту гуманітарних потреб, за якою якою сторони розвиватимуть співпрацю.

Джерело

Новости Харькова