« Учні Ізюмських ліцеїв №3 та №11 — серед кращих ерудитів України у грі «Квіз…
Вакцинація – запорука здоров’я
Всі чули про важливість вакцинації, завдяки якій людство перемогло натуральну віспу, знизилася захворюваність на поліомієліт, смертність від кору та від правця новонароджених. Завдяки щепленням щороку вдається врятувати близько 3 млн дітей, а у 750 тисяч – запобігти тяжким ускладненням інфекційних захворювань. Вакцини дають змогу запобігти розвитку близько 60 інфекційних захворювань, про що свідчать результати останніх наукових досліджень.
Вакцинокеровані інфекції – це інфекційні захворювання, яким можна запобігти шляхом імунізації.
Вакцинація – це введення в організм ослаблених або інактивованих збудників захворювань або їхніх часток (антигенів). Вакцини стимулюють імунну систему до вироблення антитіл, які допомагають організму розпізнавати й боротися з реальними інфекціями.
До вакцинокерованих інфекцій входять: вірус папіломи людини (ВПЛ), гепатит А, гепатит В, дифтерія, епідемічний паротит, грип ,жовта лихоманка, кашлюк, кір, краснуха, малярія, менінгококова інфекція, правець, поліомієліт, ротавірусна інфекція та ін.
Значення вакцинації:
- Захищає індивідуально та створює колективний імунітет;
- Допомогла викорінити деякі хвороби (наприклад, натуральна віспа);
- Зменшує смертність та ускладнення від інфекцій.
Чому дитяча вакцинація є такою важливою?
- Захист від небезпечних хвороб. Багато інфекційних захворювань можуть призвести до серйозних ускладнень, включаючи інвалідність і смерть. Вакцинація ж запобігає цим наслідкам.
– Колективний імунітет. Чим більше дітей вакциновані, тим менша ймовірність розповсюдження хвороби серед населення. Це особливо важливо для дітей, які не можуть бути вакциновані за медичними показаннями.
– Профілактика епідемій. Вакцини допомагають контролювати розповсюдження інфекційних хвороб, попереджуючи розвиток епідемій.
– Збереження здоров’я на майбутнє. Вакцинація в дитинстві захищає не лише від дитячих хвороб, а й від деяких інфекцій у дорослому віці, таких як правець та гепатит.
Результатом щеплення є формування специфічного імунітету.
Вакцинація має на меті захистити організм від інфекції, запобігти важкому перебігу та появі ускладнень від неї.