ЮНІСЕФ допоможе збудувати укриття у Харківській області

До проєкту долучилися шість громад.

У регіоні запускають пілотний проєкт, орієнтований на дітей.

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) допоможе побудувати укриття у Харківській області. Це буде частиною пілотної програми «Кращий догляд для кожної дитини». Вона включає надання допомоги громадах регіону у питаннях освіти, охорони здоров’я, водопостачання, санітарії, гігієни та розвитку молодіжних ініціатив. У програмі беруть участь шість громад Харківської області — Балаклійська, Валківська, Кегичівська, Красноградська, Пісочинська та Чугуївська. Їм надали гроші на важливі соціальні проєкти.

Спочатку серед громад, які узяли участь у програмі, проводили аналіз потреб. Наразі запланований перший етап реалізації програми. Він має тривати вісім місяців. Зокрема, у Балаклійській громаді планують відремонтувати та облаштувати укриття у ліцеї. В укриттях будуть навчатися діти. Для роботи молодіжного центру проведуть навчання команди, його будуть фінансувати шість місяців, додатково гроші виділять на два молодіжних проєкти.

«Так, у Балаклійській громаді облаштують укриття в одному з ліцеїв, де будуть заняття з української та англійської мов і математики. Також в рамках програми фінансуватимуть місцевий молодіжний центр. У планах — розширити цей проєкт на всі громади», — розповів голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.

Окрім цього, для Балаклійської громади придбають обладнання у медзаклади, проведуть ремонт у педіатричній амбулаторії, а також санвузлах у трьох закладах освіти. Ремонти також заплановані у молодіжних центрах, медичних установах і центрах надання соцпослуг.

«Ми вже близько року співпрацюємо з ЮНІСЕФ. У межах Меморандуму про взаєморозуміння проведемо реконструкцію водогону та водонапірного колектору. Дуже вдячний, що є змога долучитися до нового проєкту, орієнтованого на дітей. Так, на базі нашого молодіжного центру буде створена точка «Спільно». Впроваджуватимемо інновації для дітей та молоді, аби вони відчули покращення в громаді», — зазначив начальник Балаклійської міської військової адміністрації Віталій Карабанов. 

Загалом у шести громадах хочуть впровадити більше ніж 50 проєктів упродовж пів року. На це поки виділено вісім мільйонів доларів.

Як писав KharkovNEWS.info, уряд вимагає від місцевої влади активніше діяти у питанні укриттів. У всіх закладах освіти мають бути укриття. Це — підвали, наземні конструкції біля школи або дитсадку, підземні монолітні укриття з високим рівнем захисту. Однак сьогодні без укриттів залишаються 32% закладів освіти України. Найбільше укриттів потребують п’ять областей, у тому числі Харківська.

Джерело

Новости Харькова