Тетяна Єгорова-Луценко написала заяву в СБУ на харківського журналіста

За інформацією: Суспільне Харків.

Голова Харківської облради Тетяна Єгорова-Луценко. Фото: Тетяна Єгорова-Луценко/Facebook

Голова Харківської облради написала заяву до СБУ, вимагаючи перевірити публікації харківського журналіста Юрія Ларіна. Посадовиця звинувачує його у "безпідставній критиці".

Про це стало відомо 28 грудня з публікації видання "Думка", шефредактором якого є Ларін. У статті сказано, що голова облради Тетяна Єгорова-Луценко вважає, що критика у матеріалах видання "це підігравання агресору та відкрита допомога ворогу". Сама заява була направлена до СБУ на початку грудня.

За інформацією видання, Єгорова-Луценко має претензії щодо п'яти публікацій Юрія Ларіна:

  • Новини про те, що голова облради погодила відпустку та виплату матдопомоги колишньому депутату облради та директору одного з комунальних підприємств Володимиру Святашу. У тексті публікації прикріплене фото документа, який підписаний головою облради. Тетяна Єгорова-Луценко каже, що насправді підприємство не погоджувало Святашу відпустку;
  • Матеріалу про те, що депутатам харківської облради рекомендували забрати в колишнього керівника харківського обласного осередку ОПЗЖ Ігоря Райніна та депутата харківської облради від "Блоку Кернеса" Володимира Святаша звання почесних громадян та стипендію. Єгорова-Луценко каже, що у публікації є твердження, яке "дещо" не відповідає дійсності;
  • Новини про те, що через воєнний стан не вдається зібрати Харківську обласну територіальну виборчу комісію. Голова облради вважає це твердження незрозумілим, оскільки немає посилання на джерело;
  • Новини про те, що під час сесії 1 грудня депутатам запропонують надати почесні звання деяким харків'янам, зокрема представнику "Блока Кернеса" та ексрегіоналу Олегу Каратуманову. Голова облради каже, що ця інформація не відповідає дійсності;
  • Публікації про те, що ексзаступник голови Харківської обласної державної адміністрації з медичних питань Михайло Черняк висловив критику щодо проєкту рішення Харківської облради стосовно об'єднання дорослої та дитячої інфекційних лікарень. Ця інформація здалася Тетяні Єгоровій-Луценко підозрілою.

"Публікації необ'єктивні", — позиція Тетяни Єгорової-Луценко

Тетяна Єгорова-Луценко підтвердила Суспільне Харків, що написала заяву в СБУ.

Вона вважає, що видання "Думка" висвітлює її діяльність в негативному ключі та робить акцент на тому, що вона може дотримуватися проросійських поглядів.

"Я можу підтвердити, що Юрій Ларін однозначно працює на чиєсь замовлення. Можу сказати, що його діяльність останнім часом спрямована на дискредитацію мене як особистості та голови обласної ради", — сказала Тетяна Єгорова-Луценко.

«Я була ініціатором і по визнанню РФ країною-агресором, і по відстороненню мого заступника Мальованого, і перейменуванню театру Пушкіна, і позбавленню звання почесних громадян Райніна і Святаша. Це мені вартувало дуже багато нервів».

"Він ніколи не чекає коментарів. У нас був блекаут, коли він питав про Святаша, і я сказала, що дам коментар зранку. Але він вже написав напередодні сесії, що я погодила йому (Святашу — ред.) відпустку. Про почесних харків'ян він написав якийсь каламбур, що ми щось хотіли приховати", — говорить голова облради.

За словами Тетяни Єгорової-Луценко, Володимир Святаш нині не перебуває у відпустці, і не отримує матеріальну допомогу.

"Мені дуже неприємна ця ситуація. Завжди була відкритою, надавала коментарі, не приховувала нічого. Я не зрозуміла його позиції щодо обласної ради", — каже Тетяна-Єгорова Луценко.

Голова облради спростовує інформацію щодо ще однієї публікації видання.

"Наприклад, він пише, що на прийняту програму по теробороні немає грошей. Але це неправда. Розробником програми є військова адміністрація. Ларін не пише про наміри, що кошти будуть виділені поступово протягом трьох років. Він виставляє саме мене у негативі, що я в цьому винна, що грошей немає. Мені здається, ця інформація необ'єктивна. На мою думку, це замовна критика", — каже Єгорова-Луценко.

"Я звернулася до спецслужб з проханням перевірити, хто за ним стоїть, чи, можливо, він хоче підірвати мій авторитет, чи розхитати ситуацію. Вважаю, що пан Ларін має відповідати за свої слова. Якщо він працює на замовлення і має якусь мету щодо мене, я не хочу це терпіти та дивитися, як він поливає мене брудом, і навіть виставляє найгірші мої фотографії", — говорить голова облради.

Позиція редакції "Думка"

"Думка" у своїй публікації повідомляє, що шефредактор Юрій Ларін вже надав пояснення правоохоронцям стосовно звинувачень Тетяни Єгорової-Луценко. Ці пояснення видання навело у переліком, відповідно до висловлених претензій.

  • Жоден із керівників чи депутатів облради не спростували справжність документа щодо погодження облрадою відпустки Володимиру Святашу станом на 28 грудня. Наступного дня після публікації документа Єгорова-Луценко повідомила, "з приводу листа: є процедурні питання відповідно до законодавства, щоб запобігти можливості оскарження у суді дії обласної ради", чим фактично підтвердила, що цей документ є справжнім;
  • У протоколі засідання Експертної ради її члени прямо вказали на наявність підстав позбавити Райніна та Святаша звання "Почесний громадянин Харківської області". Цей протокол був направлений у комісію Харківської облради як рекомендація;
  • Інформація про те, що не вдається зібрати Харківську обласну територіальну виборчу комісію — твердження новинного характеру, подане як факт, без інтерпретацій, із вказівкою, що це не офіційна інформація, а повідомлення джерела;
  • Усі проєкти рішень Харківської обласної ради опубліковані у відкритому доступі у Базі даних нормативних документів Харківської обласної ради й не є секретними;
  • Критика Михайлом Черняком проєкту рішення Харківської облради щодо об'єднання дорослої та дитячої інфекційних лікарень є суб’єктивною думкою Черняка, а не позицією редакції. Ніяких коментарів чи інтерпретацій у зазначеній публікації не допущено. Зміст висловлень переданий дослівно.

Редакція "Думки", вказано у публікації, вважає заяву Тетяни Єгорової Луценко спробою тиску на журналіста і залишає за собою право звернутися до правоохоронних органів та міжнародних організацій за підтримкою.

Суспільне Харків зв'язалося з шефредактором "Думки" Юрієм Ларіним 28 грудня, у день виходу публікації. Він зазначив, що його позиція детально викладена у публікації видання. Нині журналіст чекає на висновки перевірки СБУ.

Новости Харькова