Суд відпустив із-під варти юристку, яка здавала позиції ЗСУ в Харкові

Обвинувачена перебуває на волі два тижні.

Дзержинський районний суд Харкова відпустив із-під варти Дар’ю Кригіну, яка обвинувачується у передачі окупантам координат дислокації української армії та критичної інфраструктури Харкова.

23 грудня Дар’я Кригіна вийшла зі слідчого ізолятора. Прокуратура подала апеляцію на рішення суду та вимагає відправити обвинувачену під варту без права внесення застави. Про це повідомив речник Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко.

«Прокурором уже подано апеляцію щодо того, аби їй було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави», — пояснив Дмитро Чубенко.

Нагадаємо, Дар’ю Кригіну затримали у квітні 2022 року. Слідчі встановили, що 29-річна Дар’я Кригіна приїхала до Харківської області з тимчасово окупованої території й за завданням куратора встановлювала координати розташування військової та критичної інфраструктури міста, а також місця дислокації сил і підрозділів ЗСУ та Нацгвардії України.

За координатами, які надала Кригіна, російські окупанти скоригували вогонь по об’єктах у центрі Харкова. Внаслідок цих обстрілів були загиблі та поранені.

Крім того, слідство встановило, що Кригіна навчалася у Національному юридичному університеті ім. Ярослава Мудрого, її однокурсником був заступник голови Харківської обласної ради Богдан Мальований, у якого знайшли паспорт громадянина Росії.

22 грудня Дзержинський райсуд Харкова змінив запобіжний захід Кригіній на тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 496,2 тисячі гривень.

Джерело

Новости Харькова