«Старості» села на Харківщини загрожує десять років тюрми

Мешканець прикордонної Борисівки погодився на пропозицію окупантів.

Колаборантові загрожує до десяти років тюрми.

До суду направили обвинувальний акт щодо 64-річного мешканця села Борисівка (Харківський район). Судитимуть чоловіка у Харківському районному суді, повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

За даними слідства, чоловік під час окупації Борисівки активно співпрацював із російськими загарбниками. У червні окупанти запропонували йому стати так званим «старостою» села Борисівка, той погодився на пропозицію.

«Представив «очільника» села російський військовий під час проведення урочистого «заходу», де колаборант оголосив про початок виконання своїх повноважень», — розповіли у прокуратурі.

Затримали колаборанта на початку жовтня. Обвинувальний акт щодо чоловіка складений за ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України.

Санкція статті передбачає від 5 до 10 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади від 10 до 15 років та з конфіскацією майна або без такої.

Як писав KharkovNEWS.info, житель села Кочубеївка (Дергачівська громада) працював «старостою» під час окупації та розселяв російських військових у будинки селян.

Джерело

Новости Харькова