Справа про викиди коксового заводу в Харкові: чому суд виправдав директора

Фото: gmk.center

Новобаварський районний суд міста Харкова виправдав директора ТОВ “Коксовий завод “Новомет” у справі про забруднення атмосферного повітря шкідливими для довкілля речовинами, відходами промислового виробництва внаслідок порушення спеціальних правил, якщо це створило небезпеку для довкілля (ч. 1 ст. 241 ККУ).

Як йдеться у тексті вироку, кримінальне провадження було відкрите ще 1 квітня 2014 року, а обвинувачений був призначений на посаду директора підприємства 24 січня 2020 року.

У суді було встановлено, що директор, знаючи про відсутність на підприємстві дозволу на викиди забруднювальних речовин в атмосферу, з 27 січня до 4 вересня 2020 року продовжував виробництво коксу та кам’яновугільної смоли. Зокрема 1 та 2 вересня 2020 року завод здійснював викиди забруднювальних речовин у повітря у наднормативному режимі, тобто без дозволу. Йдеться про оксид вуглецю, оксид азоту і діоксид сірки.

Збитки від наднормативних викидів Державна екологічна інспекція в Харківській області оцінила у понад 3 мільйони гривень. Цю суму за рішенням суду підприємство компенсувало державі у повному обсязі.

Представники Мінприроди з 1 по 4 вересня 2020 року в ході позапланової перевірки встановили, що окрім здійснення викидів у наднормативному режимі «Новомет» не проводить виробничий контроль за охороною атмосферного повітря на стаціонарних джерелах викидів та не контролює ефективність роботи установок очищення газу. З метою усунення цих порушень підприємству надали обов’язковий до виконання припис від 8 вересня 2020 року.

Прокурор наполягав на покаранні у вигляді штрафу у розмірі 3 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян без позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю.

Під час судового розгляду директор заводу своєї провини не визнав. Він зазначив, що ніколи не заперечував того факту, що до 5 березня 2021 року діяльність «Новомета» здійснювалася у наднормативному режимі, тобто без дозволу на викиди, але це «було зумовлено певними об’єктивними причинами». Також директор наполягав, що обвинувачення не довело створення реальної небезпеки для довкілля чи людей, які мешкають у районі заводу. Тому, стверджував голова підприємства, його дії підпадають не під кримінальну статтю, а під адміністративну – здійснення викидів без дозволу (ч. 1 ст. 78 КУпАП).

Джерело

Новости Харькова