Слідчі вручили підозру жительці Харківщини, яка займалася охороною здоров’я в окупантів

Колаборанткою виявилася мешканка Куп'янська.

Колаборантка розподіляла ліки, які надходили як «гуманітарка» від окупантів і готувала звернення від мешканців до так званого відділу.

18 квітня слідчі оголосили підозру 51-річній жительці Куп’янська, яка під час окупації працювала на загарбників. Про це повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

За даними слідства, жінка добровільно влаштувалася так званою «и. о. главного специалиста отдела здравоохранения Временной гражданской администрации Купянского района Харьковской области».

«Колаборантка формувала списки осіб, які мали потребу в проходженні лікування, займалась розподілом ліків, наданих під виглядом гуманітарної допомоги від рф, та готувала відповіді на звернення, які надходили до відділу», — розповіли в прокуратурі.

Підозру жінці сформували за ч. 2 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України. Підозрюваній загрожує позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю від 10 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.

Як писав KharkovNEWS.info, 10 квітня правоохоронці викрили 42-річну жительку міста Куп’янськ у співпраці з російськими окупантами. У липні 2022 року жінка добровільно влаштувалася «и. о. специалиста отдела здравоохранения ВГА Купянского района Харьковской области».

Джерело

Новости Харькова