Фото: Харківська міськрада
Автор популярного в Харкові моніторингового каналу “TLK News” Андрій поділився думкою про дивацтва диференційованої тривоги у місті, на які звертають увагу мешканці.
В останні тижні диференційовану тривогу в Харкові, яка повинна попереджати лише про реальну небезпеку для міста, почали включати, “як у старі добрі часи”, тобто за будь-якої загрози області. Не стала винятком і минула ніч, коли тривога в Харкові була безперервною, а оголосили її, коли, за даними Повітряних сил ЗСУ, “шахеди” лише залітали до сусідньої Сумської області.
Автор телеграм-каналу “TLK News” зазначив: система диференційованих тривог працювала як слід, коли її ввели в експлуатацію.
“Було чітко виведено кордони, де вмикалася сирена та коли вимикалася. За ці кілька тижнів навіть пішла вкрай хороша статистика, яка сподобалася не всім”, — припустив він.
Андрій пояснив: команду на вмикання тривоги дає Повітряне командування “Схід”, отримуючи інформацію про погрози від радіотехнічних військ. РТВ, як правило, окремо повідомляють, що не спостерігають загрози для міста.
“Є так само ситуаційний центр, окремо створена структура, в якій усі органи управління перебувають у взаємодії (РТВ, ДСНС, поліція, швидка, газова служба, дорожня, горліфт та інші). Який отримує команди від ПвК (повітряного командування – Ред.), і не може їх ігнорувати. (Марне включення сирен) Навіщо нам потрібна ця сирена? Суть сирени, коли вводилася – полягала в тому, щоб люди в Харкові довіряли не ТГ-каналам, які юридично не несуть відповідальності (а шкода), а прислухалися до реальної сирени. Щоб кожен мешканець Харкова, коли звучала сирена, розумів, що зараз щось десь станеться. Сирена – має рятувати життя. Чим частіше її включають “перестрахуватися” або з якоїсь невідомої іншої причини, але не реальної загрози – тим більше люди починають їй не довіряти та забивати на неї великий болт”, – навів аргументи автор популярного моніторингового каналу.