Ще 1000 харків’ян прихистили переселенців

Люди звертаються до ЦНАПів для оформлення компенсацій.

За останній місяць осені 905 власників житла у Харкові звернулися з повідомленнями про безоплатне розміщення внутрішньо переміщених осіб до Центрів надання адміністративних послуг.

Ще 21 людина надіслала повідомлення електронною поштою. Це означає, що 926 людей надали своє житло у тимчасове користування людям з тимчасово окупованих чи деокупованих територій та просять компенсувати їм витрати. 

«За перші п’ять днів грудня районні управління соціального захисту населення прийняли та обробили 727 заяв від власників житла, які прихистили 1 520 внутрішньо переміщених осіб, для отримання компенсації за листопад», — повідомили у Департаменті соціальної політики Харківської міської ради. 

Компенсація за законом надається повнолітнім громадянам України, власникам житла, які безоплатно розмістили переселенців, для покриття понесених ними витрат, пов’язаних з розміщенням при умові відсутності заборгованості за житлово-комунальні послуги.

Для отримання компенсації необхідно подати повідомлення з усіма необхідними документами, а потім, з 1 по 5 число місяця, наступного за звітним, звернутися з заявою та документами. Повідомлення подається додатково, коли змінюється кількість розміщених осіб або люди покидають житло, а заява — щомісячно.

Нагадаємо, на початок грудня у Харкові проживає приблизно 1-1,1 млн людей. Це не тільки харків’яни, але й вимушені переселенці.

Джерело

Новости Харькова