Шайба din 125: застосування та особливості

Головна функція будь-якої шайби – це збільшення площі тиску під головкою болта, саморіза, шурупа, гвинта, під гайкою чи іншим кріпленням. Існують шайби з додатковим функціоналом, наприклад, запобігання самовільному відкрученню кріплення. Шайба плоска металева стандарту din 125 має найпростішу конструкцію і приваблює низькою ціною. Що являє собою цей виріб і для чого його можна придбати, ми розповімо нижче.

Чим відома шайба din 125?

Цей метвиріб вирішує лише одну задачу – збільшення площі стикання кріплення з поверхнею, що кріпиться. Це дозволяє розподіляти навантаження, що впливають на вузол кріплення, а значить не допускати продавлювання в межах отвору. Шайба din 125 pdf застосовується в разі:

  • Кріплення малої площі, що здатне провалитися у отвір. У процесі здійснення кріпильних робіт може статися так, що наскрізний отвір не відповідає параметрам болта чи гайки;
  • Потреби захисту поверхні деталі від тиску закрученого кріплення, що здатний призвести до деформації та інших механічних ушкоджень. Шайба din 125 регулює рівні напруги, що виникають від дій капелюшка болта (гайки) на опорну поверхню, та оберігає поверхню від подряпин та вм’ятин. Особливо це важливо, коли площина занадто м’яка, а площа головки болта недостатньо велика. Саме цей дисбаланс і врівноважує шайба плоска металева;
  • Наявності нерівностей на поверхні, що кріпиться. Складна топографія чи дефекти не дають можливість зробити рівне сполучення деталей кріплення: болта чи гайки. У таких випадках на допомогу приходить проста плоска шайба, що урівноважує «висоти» та розподіляє по ним тиск кріплення.

Інших цінних функцій, таких як запобігання розкрученню кріплення, шайба din 125 не виконує. Проте вона є найпоширеною серед усіх шайб і застосовуються частіше за інші: для надійного кріплення потрібен масовий, дешевий у виробництві виріб, а не багатофункціональний та дорогий. Особливістю шайби даного стандарту є мале співвідношення її внутрішнього та зовнішнього діаметрів: може здатися, що шайба широка була б логічнішою для виконання тих самих завдань. Але це помилкова думка: компактна шайба краща для застосування в місцях з обмеженою площею поверхні, складним доступом, а також не деформується під тиском. Тому для більшості задач дешевої шайби плоскої металевої din 125 pdf вистачає.

Де придбати шайбу din 125?

За посиланням https://dinmark.com.ua/standarts/din-125 ви знайдете шайби плоскі металеві стандарту din 125 pdf у різних розмірних варіаціях, а їх ціна настільки мала, що без зайвих витрат ви зможете задовольнити більшість монтажних потреб. Шайби виготовляються з різних металів, що дозволяє використовувати їх у різних середовищах та умовах. Деякі з них навіть мають привабливий вигляд. Шукаєте оригінальний декоративний матеріал? Зверніть увагу на мідні чи латунні шайби!

Джерело

Новости Харькова