Російського військового будуть судити за вбивство фермера з Харківської області

Підозру оголосили Віталію Піддубному.

Піддубний застрелив фермера, розрубав його тіло, підпалив, а рештки тіла викинув дорогою в інше село.

Слідчі оголосили підозру 35-річного військовому 7-го окремого мотострілецького полку з Курської області Віталію Піддубному, який убив фермера з Куп’янського району Харківської області. Місце знаходження окупанта наразі не встановлено. Відповідна підозра опублікована на сайті Офісу генерального прокурора України.

Підозру окупанту сформували за ч. 2 ст. 438 (жорстоке поводження з цивільним населенням, поєднане з умисним убивством) Кримінального кодексу України.

У тексті підозри сказано, що 21 березня 2022 року російські військові окупували місто Балаклія та Куп’янський район у Харківській області. 31 липня Віталій Піддубний разом з іншими окупантами, яких поки не встановило слідство, шукав людей із проукраїнською позицією.

Вони приїхали на автомобілі Daewoo Sens срібно-зеленого кольору та без державних номерів до села Безмятежне (Шевченківська громада Куп’янського району) та пішли до фермерського господарства, власником якого був 56-річний Володимир Шкіря (прізвисько — «Вуйко»), раніше їм не знайомий.

Піддубний поклав стрілецьку зброю на капот автівки та наказав Шкірі підійти й відремонтувати автівку. Інші окупанти сиділи в машині. Коли Шкіря підійшов, Піддубний здійснив постріл з автоматичної зброї в його голову. Слідчі встановили, що окупант зробив це «з мотивів національної нетерпимості».

Шкіря впав на землю та помер на місці. Після цього Піддубний порубав його тіло, помістив в мішок та переніс в автівку. Частину трупа кинув в автомобіль та підпалив, залишки викинув дорогою в інше село, куди пішов з окупантами, які були в автівці.

«У подальшому Піддубний з метою приховування слідів вчиненого ним злочину облив автомобіль Daewoo Sens, всередині якого був труп Шкірі, бензином і підпалив, після чого разом з іншими військовослужбовцями ЗС РФ пішов в сторону населеного пункту Вишневе Куп’янського району, утилізувавши залишки частин тіла Шкірі по дорозі, у зв’язку з чим на даний час їхнє місце знаходження невідомо», — розповіли в Офісі генерального прокурора.

Як писав KharkovNEWS.info, раніше було відомо, що Володимира Шкірю вбили буряти. В автівці з літерою «Z» знаходилося троє окупантів. Ймовірно, це були окупанти з блокпоста у Вишневому.

Володимир Шкіря був родом із Закарпатської області, мешканці села називали його «Вуйко». У нього була компанія «Шанс-10», яка займалася вирощуванням і продажем сільгосппродукції. Мешканці розповідали, що Володимир Шкіря був принциповою людиною з проукраїнською позицією

Джерело

Новости Харькова