Росія 20 разів намагалася знищити енергооб’єкти Харківської області

Найбільше ударів прийшлося на жовтень.

Із початку війни Росія завдала 255 ударів по 112-ти об’єктах електроенергетики України.

У Харківській області зафіксовано 20 обстрілів енергетичної інфраструктури. Вони відбувалися з вересня 2022 року і тривають у лютому 2023 року. Про це повідомили в Офісі генерального прокурора України.

У вересні минулого року окупанти здійснили три обстріли по енергооб’єктах Харківщини, у жовтні — п’ять. У листопаді та грудні було завдано по два і три удари відповідно. У січні 2023 року зафіксували три обстріли енергетичних об’єктів, у лютому — чотири.

Зазначимо, стільки ж обстрілів по енергетичній інфраструктурі, як у Харківській області, зафіксували на Донеччині — 20. Більше ударів сталося лише в Дніпропетровській області — 22. Далі йде Запорізька область — 16 ударів, Сумська — 14, Вінницька — 13 і Київ — 12.

Загалом по Україні найбільше ударів по об’єктах електроенергетики відбулося у жовтні 2022 року — 82. Також багато обстрілів було у наступні два місяці — 32 і 45. У перший місяць війни, лютий 2022 року, окупанти завдали п’ять ударів по енергооб’єктах країни. Найменше таких обстрілів зафіксували у серпні — три. За останній місяць росіяни здійснили 15 атак.

«Починаючи з жовтня 2022 року, ворог цілеспрямовано знищує критичну цивільну інфраструктуру, зокрема, енергетичну. Завдано 255 ударів по 112-и об’єктах. Понад 77% цих ударів було завдано з жовтня по лютий — 197. Ми розглядаємо ці атаки як навмисне створення непридатних для життя умов. Що відповідає одній з ознак геноциду, вказаній у Конвенції ООН про запобігання злочину геноциду та покарання за нього», — зазначив генпрокурор України Андрій Костін.

Карта: Офіс генпрокурора

Як писав KharkovNEWS.info, у Харківській області від окупантів намагаються захистити об’єкти енергетики, які генерують і передають електроенергію. Остання ракетна атака 10 лютого довела, що захист працює. 

Джерело

Новости Харькова