За інформацією: Суспільне Харків.
FPV-дрони, які збирають інженери проєкту «Куп’янський дрон”. Фото надав Дмитро Матвійчук
Інженер говорить, за кожен переданий дрон Куп’янська міська рада компенсує йому сім з половиною тисяч гривень. Це покриває дві третини вартості FPV, решту коштів на виготовлення Дмитро отримує як донати від друзів і знайомих.
Тим більше, що в мене з перших днів тато на війні, і я мусив, скажімо так, навчитися, бо я побачив, що саме в цій сфері я зможу допомагати і бути корисним для наших військових.
Дмитро Матвійчук, інженер проєкту «Куп’янський дрон». Суспільне Житомир/Катерина МорозВідгуки від військових тільки позитивні. Хлопці постійно на зв’язку, постійно з усіма, кому передаю, спілкуюся напряму. Тобто дрони ніде не залишаються осторонь, вони, так би мовити, зі стола йдуть прямо на "нуль".
Деталі для FPV-дронів. Фото надав Дмитро Матвійчук
"Показувати іншим громадам, що не тільки субвенції або закупівлі з бюджету можуть вирішувати ситуацію": Як саме працює ініціатива "Куп'янський дрон"
За рік у межах проєкту "Куп’янський дрон" військовим передали понад тисячу FPV, говорить начальник Куп’янської військової міськадміністрації Андрій Беседін. За його даними, нині в проєкті 856 інженерів з більш ніж 20 міст України.
"По-перше, залучаємо людей, хай де вони перебувають — у гаражі, на кухні, в офісі, вдома — для того, щоб долучатися до підтримки Сил оборони України, наближати нашу перемогу. Друге, показувати іншим громадам, що не тільки звичайні субвенції або закупівлі з бюджету можуть вирішувати ситуацію. Потрібно виходити за рамки, виходити з теплої ванни і робити максимум від себе, для того, щоб наблизити цю саму перемогу", — говорить Беседін.
Андрій Беседін, начальник Куп’янської військової міськадміністрації. Суспільне Харків/Дмитро ГребінникУ чому ще історія унікальності цієї платформи? Для кожного підрозділу, який офіційно зареєстрований на цій платформі, у кожного свої параметри дрона. І людина, коли заходить збирати дрон, вона вже збирає для конкретної військової частини.
Боєць полку «Ахіллес». ФЕДОРЕНКО (АХІЛЛЕС)/Telegram
Охочі долучитися до проєкту мають зареєструватися, після чого навчаються, закуповують деталі, збирають дрон та передають логістам "Куп'янського дрона", розповів очільник МВА. Він зазначає, навчання та закупівлю деталей інженери мають оплатити самі.
"Дрон проходить тестування, і якщо він у такому стані, що його можна передати хлопцям, він передається хлопцям, і після цього частину витрачених коштів — а це саме 7,5 тисяч гривень — Куп'янська міська рада компенсує інженеру для того, щоб змотивувати його зібрати наступний дрон", — роз'яснив Беседін.
FPV-дрони, які збирають інженери проєкту «Куп’янський дрон”. Фото надав Дмитро Матвійчук
Купувати деталі інженери можуть з власних джерел або у постачальників проєкту — виробники деталей, які мають статуси ФОП або юридичних осіб, також можуть реєструватися на платформі.
За словами начальника Куп’янської військової міськадміністрації Беседіна, ціль на другий рік проєкту — передати військовим ще дві тисячі FPV.
Як про вироби "Куп'янського дрона" відгукуються військові
Близько сотні дронів через проєкт отримав взвод безпілотних авіакомплексів Куп’янського батальйону тероборони, говорить його механік на позивний "Лекс". Нині з побратимами він використовує FPV для ударів по укриттях російських солдатів.
"Я можу оцінити, бо я та сама людина, яка готує їх до бойових завдань. Мені дуже сподобалося, що там використовуються якісні компоненти. Тобто відеоантени, модулі передачі відео. Це для нас дуже важливо, бо ми використовуємо і кастомні частоти, і такі прошивки, які більш військові. І для нас це ключовий момент, який дозволяє нам залетіти трішки далі, трішки обманути РЕБ супротивника", — говорить "Лекс".
«Лекс», механік взводу Куп’янського батальйону тероборони. Суспільне Харків/Валерія ЄмецьДуже пишаюсь, що в нас є такі проєкти, які підтримують військових. Дронів, мало не буває. Скільки б нам не видавала держава, а вона видає достатньо, але їх все одно замало.
Шеврон Куп’янського батальйону тероборони. Суспільне Харків/Валерія Ємець
Читати ще
Читати ще
16-річний харків’янин виготовляє дрони-камікадзе для військових: про потреби бійців йому розповів батько, який служить
Читати ще
Як працює майстерня дронів прикордонної бригади «Гарт» на Харківщині