Пропагандисти назвали мобільні бригади лікарів «чорними» трансплантологами на Харківщині

Окупанти знищили майже всі лікарні під час тимчасової окупації Харківщини. Російські пропагандисти лякають чорними трансплантологами, які начебто пересуваються автівками у супроводі військових на територіях, які восени звільнили ЗСУ. 

Нібито місцеві жителі усе частіше зустрічають медичні автомобілі, які, на відміну від звичайних карет швидкої допомоги, пересуваються під наглядом військових. Для більшого жаху наводять фото нібито цих бригад трансплантологів, пишуть аналітики VoxCheck. Але насправді це фото, яке було розміщене на офіційних ресурсах Борівської громади.

«На цьому фото мобільна акушерсько-гінекологічна амбулаторія. Зворотний пошук у Google показує, що насправді фото ілюструє новину про роботу мобільних бригад лікарів у Борівській селищній раді. У пересувному медичному відділенні працює акушерсько-гінекологічна бригада лікарів, УЗД та лікар-педіатр. Поява таких пересувних відділень є ініціативою МОЗ в рамках поновлення доступу до медичної допомоги у містах та селищах, звільнених від російської окупації. На деокупованих територіях працюють бригади Державного закладу «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України»», — пояснили розслідувачі. 

На Харківщині перші мобільні амбулаторії з’явилися у Балаклії в листопаді 2022 року. Лікарі консультують, проводять обстеження, призначають лікування. Аналогічні бригади працюють на всіх деокупованих територіях.

Джерело

Новости Харькова