Президента просять врятувати зруйнований завод в Ізюмі

До Володимира Зеленського надіслали листа.

У своєму зверненні працівники пишуть, що Ізюмський приладобудівний завод зазнав багато руйнувань через війну, але вони готові відбудовувати його.

Співробітники державного підприємства «Ізюмський приладобудівний завод» звернулися до Президента України Володимира Зеленського із закликом не ліквідовувати завод та не допустити вивезення обладнання й документації. Про це повідомляють «Обрії Ізюмщини».

«Всі працівники бажають скоріше приступити до розбирання завалів території заводу та відбудови, щоб знову працювати на благо нашої України та забезпечення наших захисників надійними та якісними приладами. Працівники приладобудівного заводу занепокоєні й тим, щоб зруйноване підприємство не було ліквідовано, щоб влада не допустила вивезення вцілілого обладнання та технічної документації підприємства», — пише місцеве видання.

У зверненні йдеться, що Ізюмський приладобудівний завод є містотвірним, найбільшим роботодавцем та платником податків. До війни на заводі працювали 1200 людей, багато з яких — родини. Завод має вікову історію.

«13 травня 2023 року має виповнитися 100 років, як було зварено та прийнято першу якісну варку оптичного скла, що поклало початок виробництву високоякісного оптичного скла, оптичних приладів цивільного та військового призначення в місті Ізюмі, — сказано у зверненні. — Без нашого заводу місто Ізюм зникне з мапи України».

Окрім Офісу президента, звернення надіслали до Ради національної безпеки та оборони України та державного концерну «Укроборонпром».

Ізюмський приладобудівний завод виробляв обладнання та оптику для систем керування вогнем. Як писало у квітні «Суспільне» з посиланням на одного зі співробітників, завод працював з початку війни ще 3-4 дні, потім на нього скинули п’ять авіабомб, завдавали ударів із «Градів».

«Коли вибухи були маленькі, ще працювали, потім у бомбосховище ховалися на території підприємства. Коли вже підійшли [російські військові — ред.], тоді ми вже не працювали, бо масовані обстріли були й перед їхнім буквально приходом з літака були скинуті бомби. На щастя, поранених немає у колективі», — розповідав тоді співробітник, ім’я якого не називали.

За словами приладобудівника, коли працівники виходили з заводу, знищили «усе, що треба було знищити» з документів та обладнання, оскільки місто перебувало в окупації, а для росіян цікавий весь військово-промисловий комплекс України. Окупанти розгромили завод та викрали його майно. Попри це, на думку приладобудівника, відновити його можна, головне — що є фахівці.

«Завод розбомблений і розграбований орками. Вивозили усе, до чого дотягнеться рука: сковорідки, каструлі, комп’ютери, меблі — усе, що приглянулося. Мародерство, щоб потім додому посилати кілограмами чи тонами. Не у промислових масштабах, а у персональних. Наскільки мені відомо, верстати поки на місці. Усе можна відновити, фахівці є, усе є. А яке буде прийняте рішення — чи відновлювати завод тут, чи будувати десь, чи перенести технології на інше підприємство, яке вціліло — це вирішуватиме керівництво держави й концерну [«Укроборонпром» — ред.]», — сказав співробітник.

Як писав KharkovNEWS.info, волонтери звернулися до Президента України Володимира Зеленського з проханням надати п’яти містам України звання міст-героїв — Ізюму, Лиману, Слов’янську, Авдіївці та Бахмуту. На думку волонтерів, надання містам почесних звань стане знаком вдячності українським захисникам.

Джерело

Новости Харькова