Пошкоджений окупантами музей Сковороди на Харківщині почнуть консервувати в цьому році

Гроші на консервацію знайшли.

Харківська обласна рада виділила два мільйони гривень із бюджету області на консервацію музею Сковороди.

Національний літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди, який постраждав через обстріл російськими окупантами навесні, почнуть консервувати в цьому році. Роботи з консервації продовжаться у наступному році. Про це пише «Суспільне Харків» із посиланням на директора департаменту культури і туризму Харківської обласної військової адміністрації Едуарда Павленка.

«Перш за все планується встановити в будівлі залізобетонний каркас», — сказано у повідомленні.

Нагадаємо, близько 23:00 6 травня російські окупанти обстріляли музей Григорія Сковороди у Сковородинівці (Золочівська громада). Внаслідок обстрілу сталася пожежа, будівля сильно вигоріла. Там знищено дах, віконні та дверні рами, почорніли стіни, згоріли речі, які не встигли вивезти з музею. Частину колекції сховали у надійне місце ще на початку війни. З-під попелу дістали статую поета, яка стояла в одній з кімнат.

Як писав KharkovNEWS.info, реставрувати музей Сковороди будуть після війни, але зараз його необхідно захистити від дощу, морозу та снігу. Станом на початок листопаду ніяких робіт у музеї Сковороди не проводили, оскільки проєктно-кошторисна документація не була готова. У музеї казали, що все залежатиме від того, наскільки швидко прийде фінансування.

Джерело

Новости Харькова