Поліцейська працювала на окупантів в Ізюмі і «здавала» колег зі зброєю

Інспектор вирішила добровільно допомагати росіянам.

Колишню поліцейську, яка допомагала росіянам у тимчасово окупованому Ізюмі, судитимуть за державну зраду.

Старший інспектор чергової частини сектору моніторингу Ізюмського районного управління поліції з власної ініціативи вирішила працювати на окупантів. Спочатку жінка виконувала функції «поліцейської» за законодавством Росії, потім пішла на підвищення. Зрадниця приймала та реєструвала заяви про злочини, організовувала взаємодію незаконно створеного органу з іншими підрозділами окупаційної адміністрації, за що отримала посаду «оперативного дежурной части Отделения полиции № 2 управления внутренних дел Военно-гражданской администрации Харьковской области».

Як з’ясували слідчі, жінка передала представникам окупаційної адміністрації отримані 24 лютого 2022 року відомості з Книги видачі зброї та боєприпасів відділку поліції. Це був перелік усіх співробітників, які отримали табельну вогнепальну зброю, вид та тактико-технічні характеристики отриманої зброї. Серед них була і безпосередня керівниця зрадниці.

«Для спілкування з представниками окупаційних військ окупанти доставили до «народної міліції» жінку, яка була начальницею підозрюваної. Зрадниця почала агітувати її до співпраці з «новою владою», прикрашаючи розповіддю про велику зарплату від рф. Жінка повідомила, що вона не піде працювати на ворогів», — повідомили у Харківській обласній прокуратурі. 

Після цього окупанти завели жінку до окремого приміщення для спілкування з представниками окупаційної адміністрації, хоча поліцейська намагалася запевнити окупантів у тому, що позбулася зброї. Підлегла-зрадниця наполягала, що треба здати вогнепальної зброю і вимагала зробити «правильний вибір». 

Після деокупації Ізюма поліцейська-зрадниця втікла. Їй заочно повідомлено про підозру у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України). Вирішується питання щодо оголошення зрадниці у розшук, повідомляє прокуратура.  

Джерело

Новости Харькова