Під Бахмутом загинула бойовий медик «Хартії» Владислава Черних

Владислава мріяла після війни закінчити аспірантуру і вдосконалювати знання з такмеду.

Владислава Черних навчала військових тактичній медицині, займалася аеророзвідкою і рятувала побратимів на полі бою.

Вона загинула 28 грудня під час виконання бойового завдання неподалік Бахмута. Їй було 28 років.

«Владислава Черних, медикиня і воїн ЗСУ, аспірантка Національного фармацевтичного університету, дочка почесного ректора НФаУ Валентина Черних. Владислава була гордістю Національного фармацевтичного університету. Дівчина любила і вміла вчитися. Всі, хто знав її, захоплювалися її оптимізмом, розумом, людяністю, силою волі», — повідомили в університеті.

Владислава Черних доєдналася до добровольчого підрозділу «Хартія» у травні, коли побачила оголошення про набір добровольців. Маючи медичну освіту, вирішила навчати цьому військових. Після війни мріяла повернутися до навчання і далі опановувати тактичну медицину.

Командир «Хартії» Всеволод Кожемяко згадує, як сам привіз Владу, коли вона вирішила долучитися до добровольчого підрозділу, а далі зростала, бажаючи нищити окупантів.

«Вчора загинула Аїда. Я особисто забирав Владу з дому, коли в травні цього року мені сказали що є дівчинка, яка хоче до нас в підрозділ але мешкає за містом майже в зоні бойових дій і не може добратися до Харкова . Я був поруч і заїхав за нею. Її тоді з гордістю проводжала вся родина. Влада прийшла до нас як медик, але в нас всі проходять обов’язкову піхотну підготовку. Головний сержант одразу помітив, що вона дуже влучно і впевнено працює зі стрілецькою зброєю. Так вона стала першою жінкою в польовій частині «Хартії», і якось я підійшов до неї на стрільбищі і з жартом запитав, чи не ображають її хлопці в підрозділі. «Хай тільки спробують» відповіла вона. Потім пам’ятаю, як вона на моїх очах з першого пострілу влучила в ціль з гранатомета. І всі зрозуміли, що це серйозний боєць.

Влада була дуже жадібна до нових знань. Вона постійно навчалася військовій справі. Вона прийшла до нас як медик, але працювала і в розвідці і потім стала пілотом дронів різного призначення-розвідників, бомбардувальників, камікадзе. Вона була сфокусована на знищенні окупантів і звільненні від них української землі. Не один раз виконувала дуже складні бойові завдання. Завжди сконцентрована, впевнена в собі і в правоті справи, з гарним почуттям гумору, освічена …, дуже ефективна і в той же час скромна. Тільки декілька тижнів тому вона врятувала життя важко пораненому побратиму, надавши йому першу допомогу на полі боя, коли їх екіпаж БПЛА попав вогонь ворожого гелікоптера. Дуже важка втрата для «Хартії», — написав Кожемяко.

Батько Владислави Черних, колишній ректор НФаУ Валентин Черних, згадує, що Владислава прийняла виважене рішення долучитися до оборони України.

«Владислава дуже виважено прийняла рішення і пішла до лав ЗСУ, боронити нашу країну. Для нас – батьків її рішення було важким, але ми не відмовляли, молилися кожного дня за неї, за всіх наших героїчних воїнів. Вона прийшла на фронт як медик, потім стала аєророзвідником безпілотника. Бахмут 28 грудня 2022 року – став нашим пеклом», — повідомив батько «Аїди».

Джерело

Новости Харькова