За інформацією: Суспільне Харків.
Олена Маяцька. Суспільне Харків/Вікторія Якименко
"Коли ми переїхали, змінили місце проживання, ми відчули відірваність від соціуму. І я зрозуміла, що дуже важливо людям допомагати налагоджувати ці горизонтальні зв’язки, інтегруватися у нове суспільство. Саме зараз моя робота направлена на це", — каже Олена.
Я звернулася до харківської філії центру зайнятості. Мені розповіли, які є вищі навчальні заклади, які є спеціальності. Якраз там була "психологія". До роботи я стала у серпні 2024 року.
Олена Маяцька. Суспільне Харків/Вікторія Якименко
Нині психологиня працює з переселенцями у Харкові та громадах області, з евакуйованими з зони бойових дій та за необхідності — на місцях російських ударів.
Ваучер дає право безоплатно пройти навчання за новим фахом для переселенців, ветеранів, людей з інвалідністю й тих, кому виповнилося 45 років. Спеціальності психолог, медсестра та водій — нині одні з найпопулярніших серед людей, які хочуть здобути нову професію, розповідає директор Харківського обласного центру зайнятості Олександр Котуков.
Олександр Котуков. Суспільне Харків/Вікторія Якименко
"За допомогою ваучера закривається дефіцит й ліквідовуються прогалини на ринку праці, які на сьогодні існують, викликані об’єктивними причинами. Є професії, які дуже потрібні сьогодні. Наприклад, психолог. Сьогодні, з початком військових дій, професія та значущість дуже сильно зросла. За ваучерами тільки в Харківській області ми навчили 600 психологів", — каже Котуков.
За його словами, загалом ваучери на навчання на Харківщині отримали понад 6 тисяч людей. Більш як половина з них скористалися програмою вже під час повномасштабної війни.
Читати ще
Читати ще
У Харкові відкрили чайну в пам’ять про загиблого захисника
Читати ще
Стала демінеркою у 20 років — як уродженка Донеччини допомагає розміновувати Харківщину
Читати ще
«Працюємо по живій силі ворога»: як танкісти 151 ОМБр з Дніпра знищують армію РФ на Харківщині