Окупанти пошкодили понад десять приміщень бібліотек у громаді Харківської області

Три приміщення повністю зруйновані.

Росіяни вилучили книжки українською мовою із бібліотек Балаклійської громади, викрали меблі й техніку.

Під час окупації російські загарбники пошкодили 12 приміщень сільських бібліотек у Балаклійській громаді, три з них повністю зруйновані. Також постраждала будівля центральної бібліотеки — в ній були частково вибиті вікна та пробитий дах. Про це повідомили у Балаклійській міській раді.

До війни у Балаклійській громаді працювала центральна бібліотека, бібліотека для дітей, дві міські та 15 сільських філій. У бібліотеках нараховувалося 15 896 читачів, книжковий фонд складав 303 847 книг. Під час окупації загарбники вилучили книжки українською мовою.

«З фонду бібліотеки була вилучена вся література на українській мові після 1991 року видання та підготовлена до списання, книги були зняті з полиць і розкидані на підлозі. Викрадені та частково пошкоджені меблі, оргтехніка та комп’ютери», — розповіли у Балаклійській міськраді.

Після звільнення бібліотеки почали відновлювати. Наприкінці вересня у Балаклійську громаду приїхав міністр культури Олександр Ткаченко, який подарував бібліотеці нові книжки. Також бібліотекам громади допомагали волонтери та різні фонди. Зараз у центральній бібліотеці є два ноутбуки, принтер, настільні лампи. Для дитячого відділення бібліотеки привезли книжки українською мовою, настільні ігри та матеріали для творчості.

«Ці подарунки допоможуть дітям відволіктись та повернути радість, украдену війною. Сьогодні Балаклійська центральна бібліотека працює та з нетерпінням чекає своїх читачів», — розповіли у Балаклійській міськраді.

Як писав KharkovNEWS.info, на початку листопада Міністерство культури та інформаційної політики України оголосило збір коштів на відбудову Харківської державної наукової бібліотеки ім. Короленка, яка постраждала через війну. Необхідно зібрати щонайменше 128 мільйонів гривень.

Джерело

Новости Харькова