Одне село Харківської області потрапило до переліку на повну відбудову

За новими принципами відновлюватимуть ще два населені пункти на Київщині, по одному на Сумщині, Херсонщині і Чернігівщині.

Шість населених пунктів будуть відбудовувати комплексно.

У вівторок 25 квітня Кабінет міністрів України затвердив постанову, в якій визначив шість населених пунктів України, де відбуватиметься комплексне відновлення за новими принципами. Серед них — село Циркуни. Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

«План швидкого відновлення на цей рік має п’ять пріоритетів. Насправді ж, це сотні різних проєктів, міст та селищ, де відновлення відбуватиметься однозначно. Один із основних принципів — це «Build back better», тобто «відбудувати краще, ніж було». Сьогодні уряд затверджує важливу постанову в цьому напрямку. Визначаємо шість населених пунктів, де відбудова проходитиме комплексно і за новими принципами», — сказав Денис Шмигаль.

Окрім Циркунів, до переліку потрапили селище Бородянка та село Мощун у Київській області, місто Тростянець у Сумській області, село Посад-Покровське у Херсонській області та село Ягідне в Чернігівській області. Як пояснив прем’єр-міністр, ці населені пункти будуть відбудовувати повністю, а не окремі будівлі. При цьому, відбудова в інших населених пунктах країни також триватиме.

«Усі ці населені пункти зазнали страшних руйнувань. Тепер вони будуть відновлюватися комплексно. Це означає, що будуть відбудовувати не окремі будівлі та споруди, а все, зі системним підходом, новим плануванням та повною трансформацією цих населених пунктів. Реалізація експериментального проєкту не означає, що відновлення не торкнеться інших населених пунктів. Відбудова вже триває по всій країні. Цей документ про пошук найбільш ефективних підходів, які забезпечать прозорість, ефективність, системність та швидкість відновлення одночасно», — пояснив Денис Шмигаль.

Також на засіданні Кабміну Денис Шмигаль повідомив, що до швидкої відбудови залучатимуть міжнародних партнерів. Зокрема, сьогодні Україна отримала від Євросоюзу черговий транш макрофінансової допомоги розміром півтора мільярда євро.

Нагадаємо, увечері 7 травня 2022 року стало відомо про звільнення села Циркуни, яке розташоване за Окружною дорогою Харкова. 

Як писав KharkovNEWS.info, через війну у Харківській області пошкоджені або зруйновані більше ніж 4000 багатоповерхових будинків й маже 8000 приватних домоволодінь. Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України ухвалило порядок надання державної допомоги на ремонт пошкодженого житла.

Джерело

Новости Харькова