Один з авторів ікони для Папи Римського на ящику з артснарядів з-під Ізюма: «Це перетворення смерті на життя»

За інформацією: Суспільне Харків.

Ікона «Божа Матір з немовлям», яку Зеленський подарував Папі Римському Леву XIV, 18 травня 2025 року. Zelenskiy/Telegram

"Ми раді, що Зеленський поїхав з іконою до Ватикану і представив Папі, бо ми вважаємо, що Папа це один із тих особистостей, які можуть на міжнародному рівні говорити про цю тему, і сприяти поверненню цих дітей. Коли малював не знав, що поїде до Ватикану, вона була написана для виставки і брала участь у кількох, зокрема в Верховній Раді", — говорить Герман Клименко.

Президент України Володимир Зеленський та Папа Римський Лев XIV, 18 травня 2025 року. Zelenskiy/Telegram

"Ми всі знаємо про трагедії в Ізюмі, і дітей, які стали жертвами цієї окупації. Крім того, Ізюм вже став знаком на нашій системі координат, коли люди чують Ізюм, вони знають про що це, і у них не виникає питань. Для людей Ізюм — це всеукраїнська і світова трагедія, про яку важливо говорити. Тому, символічно, що ця дошка потрапила до Папи, випадково, бо це не було попереднє замовлення. І це теж є дуже потужний меседж від України", — говорить Клименко.

Ікона на ящику з-під боєприпасів, знайденого в Ізюмі на Харківщині. Її Володимир Зеленський передав Папі Римському Леву XIV. Герман Клименко

Художник розповідає, що робота над розписом на ящиках від боєприпасів має свою специфіку.

"Коли ми працюємо на полотні, то там максимально робиться так, щоб фактура була нейтральною. Тут інша історія, бо сама дошка несе в собі дуже багато сенсів, і є мистецьким обʼєктом. Різниця велика, бо дошка і має певний запах, і залишки бруду, іноді це сліди військових черевиків, іноді — фрагменти уламків, і ти розумієш, що цей фрагмент був свідком подій, якій би могли не статися у цьому світі, і це дуже впливає на свідомість", — говорить Герман Клименко.

"Ікони на ящиках з-під набоїв: що це за проєкт

"Ікони на ящиках з-під набоїв" — це проєкт Соні Атлантової та Олександром Клименком, який був заснований у 2014 році. За цей час проєкт експонувався у 22 країнах, 117 містах та на 211 локаціях.

Читати ще

Читати ще

Після майже року гастролей по Україні відбудеться харківська прем’єра вистави «Шевченко 2.0»: коли

Читати ще

«Я не розумію, чи це театр, чи це життя»: «Березіль» у Харкові презентує виставу «Психи»

Читати ще

У Харкові покажуть виставу про село Кислівку, яке знищила російська армія

Читати ще

У харківському метро на станції «Ярослава Мудрого» встановили розмальоване піаніно

Новости Харькова